Pazartesi, Ekim 25, 2021
Ana SayfaTeknolojiGoogle Chrome, Ekran Görüntüsü Alma Özelliği Kazanıyor

Google Chrome, Ekran Görüntüsü Alma Özelliği Kazanıyor

Google Chrome, kullanıcılarına sayfa içerisinden ekran görüntüsü alma, alınan görsel üzerinde düzenleme yapma ve görseli paylaşma seçeneğini getiriyor. Geliştirmelerin denendiği açık kaynak kodlu Chromium tarayıcısında denenen özellik, pratik bir şekilde web-sitelerin görüntüsünün kaydedilmesini sağlayacak.

Dünyanın en popüler internet tarayıcılarından biri olan Google Chrome, bünyesine uygulama içi ekran görüntüsü alma özelliği ekliyor. “Android 9 Pie” işletim sisteminde alınan ekran görüntülerini düzenleme imkanı sunan Google, benzer bir çözümü internet tarayıcısı için de kullanacak. Yeniliklerin ilk aşamada denendiği “Chromium” açık kaynak tarayıcısında, nihai güncelleme ile birlikte gelecek bazı kodlar görüntülendi. “Chrome ekran görüntüsü paylaşma” alt başlığı ile açılan kodun açıklama kısmına, “Arayüzde ekran görüntüsü düzenleme ve paylaşmayı aktif etme” yazısının eklendiği görüldü.

Google Chrome Screenshot özelliği, kullanıcılara kolaylık sağlayacak

Google Chrome Screenshot
Google Chrome paylaş seçeneği

Android tarafında Chrome Canary uygulamasını indiren kullanıcılar, söz konusunu yeniliğin aktif edildiğini gördü. Adres çubuğunda arama yapan kullanıcılar, “Paylaş” alanına bastıklarında yeni eklenen “Ekran görüntüsü” seçeneği ile karşılaştı. Aktarılan detaylara göre; “Düzenle”, “Sil”, “Kaydet” ve “Paylaş” seçeneklerinin sunulduğu alt menü ile kolay ve hızlı bir şekilde internet sayfalarının ekran görüntüsü alınabiliyor. Diğer yandan; Canary 85.0.5180.3 sürümünde düzenleme seçeneğinin halihazırda çalışmadığı yönünde geri dönüşler iletilirken paylaşma seçeneğinin stabil bir şekilde çalıştığı belirtildi. Düzenleme seçeneğinde ise bölümsel ekran görüntülerinin alınabileceği ve üzerinde kalem ile oynamalar yapılabilecek alanların sunulabileceği tahmin ediliyor. Gizli pencerede çalışması beklenmeyen özelliğin, kısa bir süre içerisinde kararlı sürüme de gelmesi bekleniyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Whatsapp Hareketli Çıkartma Özelliğini Test Ediyor

OPPO, Reno 3 Serisine Ekleyeceği Uygun Fiyatlı Reno 3A’yı Tanıttı

İngiliz Oyun Tasarımcısı, Sese Duyarlı ve LED Işıklı Maske Tasarladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR