Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Huawei, dünyanın ilk kesintisiz 5G bağlantı desteği sunan ‘5G Wi-Fi’ cihazını duyurdu. Bu cihazla birlikte kullanıcılar USB Type-C veya Wi-Fi aracılığıyla 5G bağlantısını kullanabilecekler.

5G bağlantı teknoloji günümüzde hala yaygınlaşabilmiş değil. Bu sebeple teknoloji devleri 5G kullanımının yaygınlaşabilmesi adına çalışmalarına devam ediyor. Huawei’de 5G bağlantı çalışmalarına yeni bir 5G ürün ile devam ediyor. 5G Wi-Fi adı verilen bu cihaz, kullanıcıların 5G bağlantısıyla tanışmasını kolaylaştıracakmış gibi duruyor.

5G Wi-Fi, iki farklı sürümle gelecek. Bunlardan bir tanesi “Pro” olarak anılan sürüm, 8.000 mAh batarya kapasitesine sahip. İkinci normal sürüm ise 4.000 mAh’lık bir bataryaya sahip olacak. Bu bataryalar, 22.5 watt ve 40 watt kablolu hızlı şarj desteklerinin yanı sıra 15 watt ters kablosuz şarj özelliğine de sahip, yani bu cihaz bir powerbank olarak da kullanılabiliyor.

Huawei’nin yeni 5G Wi-Fi cihazları şu şekilde kullanılıyor; cihaz 5G bağlantılarına bağlanıyor ve bu bağlantıyı, Wi-Fi veya USB Type-C aracılığıyla akıllı telefon, bilgisayar ve tablet gibi ürünlere aktarıyor. Böylelikle tüketiciler, cihazlarında destek olmasa bile 5G bağlantı ile kullanabiliyorlar.

Ayrıca bu ürün, NSA/SA 5G bağlantı modlarını destekliyor ve sahip olduğu yapay zeka desteğiyle ağları otomatik olarak değiştiriyor. Bu sayede kesintisiz ve yüksek hızlı bir internet bağlantısı kullanılabiliyor.

Huawei tarafından cihazın fiyatı ve kullanılabilirlik bilgisi paylaşılmadı. Ancak şirket, aralık ayında cihazı piyasaya sürüleceği bilgisini tüketicilere duyurdu. İki farklı renk seçeneği olacak cihazı fiyatı aralık ayında belli olacak.