Takip Edilebilecek 10 YouTube Kanalı
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Dünyanın en popüler video platformu Youtube, hem web, hem mobil he de tablet sürümlerinde kendini gösterecek bir tasarım yeniliği içerisinde! İşte detaylar.

Youtube, tüm dünyada beğenilerek kullanılıyor. Hatta platform, tüm dünyada en geçerli video platformu olarak görülüyor. Her gün milyonlarca izleyicinin ziyaret ettiği Youtube, dönem dönem tasarım konusunda değişiklikler yapıyor.

Youtube’un yaptığı tasarım güncellemeleri çoğunlukla kullanıcıların yararına oluyor. Ancak mobil sürümdeki video kalitesi butonu gibi bazı özellikler de kullanıcılar için büyük hayal kırıklığı yaratabiliyor. Ünlü video platformu, şimdilerde kullanıcıları memnun edeceğini düşündüğümüz bir tasarım güncellemesine daha hazırlanıyor. İşte o değişiklikle ilgili detaylar!

YouTube Köklü Bir Tasarım Değişikliğine Hazırlanıyor!

Youtube’un yeni tasarımı şu anda test aşamasında. Ancak bu aşamada bile birkaç kullanıcı tarafından deneyimlenmeye başladı. Yukarıdaki örnek, Youtube’un iPad uygulamasından bir ekran görüntüsü ve uygulamanın iPad üzerindeki tasarımını gösteriyor. Görüntüden anlaşıldığı kadarıyla, YouTube, video kenarlıklarını köşeliden yuvarlağa çevirmiş ve renk griden siyaha dönmüş.

Yalnızca iPad uygulamasında değil, Youtube’un tarayıcı sayfasında da bu değişiklikler göze çarpıyor. Görselde yer alan yeniliklere ek olarak, köşeli arama butonu da sayfadan kalkıyor.  Onun yerine arama konsolu kapsül şeklğinde karşımıza çıkıyor. Youtube bu yeniliklerle, hem kullanıcı deneyimlerini kolaylaştırmayı hem de görsel kaliteyi artırmayı planlıyor.

Youtube’un Yeni Tasarımını Ne Zaman Kullanabileceğiz?

Youtube tarafından, yeni tasarımın ne zaman tam analmıyla hayata geçeceğine dair bir açıklama gelmedi. Bazı kullanıcılar yeni tasarımın tadını çıkarmaya başlamış olsa da, tüm kullanıcılara sunulacağı tarih konusunda hala net bir bilgi yok.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz