Okuma Süresi
1 dakika

Dünya üzerindeki en güvenli şehir listesi açıklandı. Eskişehir Türkiye’nin en güvenli şehri olurken, dünya listesine ise 10. sıradan girmeyi başardı.Dünyanın en güvenli şehir listesinde birinciliği ise Abu Dabi kaptı, şehir geçen sene açıklanan listede yine birinci sıradaydı.

Ajans Press, dünyanın farklı şehirlerinden basına yansıyan haberlerini inceleyip düzenledi. Ajans Press ve PRNet’in dijital basın arşivinden derlediği bilgilere göre bu yıl Eskişehirle alakalı olarak basına 73.474 adet haber yansıdı. Listede birinci sırada olan Abu Dabi ise Türkiye’de 830 haberle gündeme gelirken, en çok Formula 1 haberlerine konu olduğu belirtildi.

Türkiye’nin en güvenli şehri Eskişehir olurken, dünya listesinde ülkemizden dört şehir daha yer alıyor. Raporda Eskişehir (10), Bursa (27), İzmir (49), Ankara (140), İstanbul (207) olarak kaydedildi.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’nin birinci olduğu listenin geri kalanı ise şu şekilde: Doha, Quebec City, Taipei, Münih, Dubai, Zürih, Bern, Hong Kong ve Eskişehir.

Megakent İstanbul ise 207. sırada yer alarak hayal kırıklığı yarattı.