Polonyalı video oyun şirketi CD Projekt Red’in uzun süredir merakla beklenilen oyunu Cyberpunk 2077 ’nin Night City haritası paylaşıldı. Paylaşılan görüntülerin Cyberpunk 2077’nin kutulu kopyalarından elde edildiği ve oyunun büyük çoğunluğunun geçeceği Night City’nin haritasının ortaya çıktığı belirtildi.

Daha önce gündeme sık sık ertelenme haberleriyle gelen ve pek çok oyuncunun merak içerisinde beklediği Cyberpunk 2077’nin şu an için açıklanan son tarihi 19 Kasım olarak biliniyor. Tüm dünyayı etkileyen pandemi sebebiyle oyun önce Haziran’a sonra Eylül’e onun ardından da Kasım ayına ertelenmiş ve oyunseverler artık Cyberpunk 2077 ile alakalı ertelenme haberlerini yardıgamaz hale gelmişti. Ancak ortaya çıkan haberler ve bilgiler oyunun Kasım ayında çıkacağını da güçlendirir hale geldi. Geliştirici pozisyonunda yer alan CD Projekt RED, oyunun çıkış tarihini son olarak PS5’in de resmi çıkış tarihi olan 19 Kasım’a ertelediklerini duyurmuştu. 

Şimdi ise heyecanla Cyberpunk 2077’yi bekleyen oyunseverleri bir nebze de olsa rahatlatacak bir detay ortaya çıktı. Oyunun kutulu kopyalarından elde edilen bilgilerde Cyberpunk 2077’nin geçeceği Night City’nin haritası yayınlandı. Altı büyük bölge üzerinde kurulu olacak bu alanda oyuncuların kat edeceği yollar da fazlasıyla yeterli olacak gibi görünüyor. 

Cyberpunk 2077 Night City haritası:

Resetera isimli forum sitesi üzerinden paylaşılan görüntülerde, oyunun büyük çoğunluğunun geçeceği Night City’nin detayları da paylaşıldı. Görüntüler, oyunun ne kadar büyük bir alanda geçeceğini bir kez daha ortaya koymuş oldu. Cyberpunk 2077 ‘nin Night City haritasına bakıldığında, ilk olarak 6 büyük bölgenin var olduğu dikkat çekiyor. Bu bölgeler Watson, Westbrook, Santo Domingo, Pacifica, Heywood ve City Center olarak oyunseverlere sunulacak. Cyberpunk 2077’de oyuncular ilk olarak Watson’da oyuna başlayacak. 

Toplamda 6 büyük alandan oluşan harita oyunculara ne kadar geniş bir alan sunulduğunu gösteriyor. Geniş bir dünya deneyimi sunan haritanın oyuncular tarafındaki yorumlarına ise oyun yayınlandığında sahip olabileceğiz. 

CD Projekt RED, her ne kadar oyunun son olarak 19 Kasım’a ertelendiğini belirtse de tarih ile alakalı yeni bilgiler de edinildi. Şirket yaptığı açıklamada, Cyberpunk 2077’nin tanıtım gününe yetişebilmesi için ekibin haftada 6 gün çalışmaya başladığını duyurdu. Eğer oyun lansman tarihine kadar hazır olmazsa oyunseverler yeni bir Cyberpunk 2077 ertelenme haberi duyabilir. 

İlginizi Çekebilir:

‘Cyberpunk 2077’ Oyununun Yeni Tanıtım Fragmanı Yayınlandı! 

Cyberpunk 2077 ‘nin Sistem Gereksinimleri Açıklandı!

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz