Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

DxOMark, 2020 ’nin kamera noktasında en iyi performansını gösteren akıllı telefon modellerini açıkladı. DoXMark ’ın fotoğraf çekimi, video kaydı, gece modu gibi farklı kategorilerde açıkladığı 2020 ’nin en iyi performans gösteren telefonları listesinde Huawei’nin yeni amiral gemisi Mate 40 Pro öne çıkmayı başardı. 

Akıllı telefonları, lensleri ve kameraları bilimsel olarak değerlendiren bağımsız bir kıyaslama platformu olan DoXMark, farklı kategorilerde yıla damga vuran akıllı telefonlarını açıkladı. Buna göre, Huawei’nin geçen haftalarda piyasaya sunduğu Mate 40 ailesi pek çok farklı kategoride listede zirvede kendine yer buldu. Bunun yanı sıra merakla beklenen iPhone 12 Pro Max’in hiçbir kategoride zirveye oturamaması da dikkat çeken bir diğer detay olarak öne çıkıyor. 

DxOMark’ın yılın en iyi performans gösteren akıllı telefonlar listesinde, düşük ışıkta en iyi fotoğraf çeken telefonu Huawei Mate 40 Pro+ oldu. Listede yer alan en iyi video kaydı performansında ise Mate 40 Pro birincilik koltuğunda. DxOMark, en iyi bookeh efektine (arka plan bulanıklık) sahip olan akıllı telefon modelinde ise zirvede iki isim görülüyor. Bu bağlamda, Mate 40 Pro ve Samsung Galaxy S20 birinciliği paylaşıyor.

DxOMark’ın listesinde yılın en iyi telefoto kamera ve ultra geniş açı kamera performansında ise Xiaomi Mi 10 Ultra birinciliği kapmayı başardı. Bu noktada Mi 10 Ultra, DxOMark listelerinde Mate 40 ailesi gelene kadar zirvede kalmayı başarması ve cihazın birden fazla kategoride en iyi performansı gösterdiği göz önüne alınca sonucun sürpriz olmadığını belirtmek gerekebilir. 

DxOmark ’a göre 2020 ‘nin en iyi akıllı telefon kameraları

2020’nin en iyi fotoğraf performansı: Huawei Mate 40 Pro+

2020’nin en iyi video kaydı performansı: Huawei Mate 40 Pro

 

 

2020’nin en iyi gece modu performansı: Huawei Mate 40 Pro+

2020’nin en iyi arka plan bulanıklığı (Bokeh) performansı: Huawei Mate 40 Pro/Samsung Galaxy S20 Ultra

2020’nin en iyi telefoto kamera performansı: Xiaomi Mi 10 Ultra

2020’nin en iyi ultra geniş açı kamera performansı: Xiaomi Mi 10 Ultra

İlginizi Çekebilir:

iPhone 12 Pro Max’in DxOMark Sonuçları Çıktı

Galaxy Note20 Ultra 5G’nin DXOMARK Test Sonuçları Paylaşıldı

Google Pixel 5’in DXOMARK Sonuçları Belli Oldu

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz