Sony, PlayStation Plus abonelerine özel 2021 yılının Ocak ayında yayınlanacak ücretsiz oyunları açıkladı. Sony’nin açıkladığı listede bir adet PlayStation 5, iki adet de PlayStation 4 oyunu bulunuyor. Kullanıcılar ücretsiz olarak sunulan oyunları 5 Ocak’tan itibaren indirebilir.

Zorlu ve sıkıntılı süreçlerle geride bırakmaya hazırlandığımız 2020’nin son çarşambasında Sony, konsol oyuncularını sevindiren bir açıklama yaptı. Şirket, PlayStation Plus aboneliğine özel olarak yayınlayacağı oyunları açıkladı. Bu bağlamda Japon teknoloji üreticisi Sony, 2021 yılının ilk günlerinde hem PlayStation 5 hem de PlayStation 4 kullanıcılarını sevindirecek. 

Sony’nin özel olarak sunduğu ücretsiz oyunlar listesinde toplamda üç oyun yer alıyor. Bu oyunlardan ikisi PlayStation 4, bir oyunsa PlayStation 5 için yayınlanacak. 

PlayStation Plus ‘ta PS5 için Maneater oyunu ücretsiz

Sony, PlayStation Plus aboneliğine sahip PlayStation 5 kullanıcıları için ücretsiz olarak Maneater isimli oyunu sunacak. PlayStation Plus aboneliği bulunan konsolseverler oyunu 5 Ocak itibariyle ücretsiz olarak kütüphanelerine ekleyebilecek. Maneater isimli oyunda, oyuncular ölümcül bir köpek balığını kontrol ediyor. Oyun, açık bir dünyaya sahip olan RPG türünde sayılabilecek cinsten karşımıza çıkıyor. Seviye sistemi de bulunan Maneater oyununda, oyuncular hem deniz canlılarına hem de insanlara zorlu anlar yaşatabiliyor. PlayStation 5, oyunu 4K’da 60 FPS destekliyor.

PlayStation 4 için de iki oyun ücretsiz 

Sony’nin açıkladığı listede PS5 için bir oyun ücretsiz olarak sunulsa da, şirket PlayStation 4 kullanıcıları için iki ücretsiz oyun açıkladı. Kullanıcıların 5 Ocak itibariyle ücretsiz olarak kütüphanelerine ekleyebileceği ilk oyun Shadow of the Tomb Raider olarak karşımıza çıkıyor. Serisinin üçüncü oyunu olan ve aksiyon-macera türündeki bu oyuna ek olarak Sony ayrıca GreedFall isimli aksiyon-RPG oyununu da ücretsiz olarak indirme imkanı sunacak. 

Sony’nin 2021 yılının ilk günlerinde PlayStation Plus aboneleri için ücretsiz olarak sunduğu oyunların yanı sıra, eğer bir PlayStation Plus aboneliğiniz varsa, aralık ayı için yayınlanan ücretsiz oyunlara da sahip olabilirsiniz. Kütüphanelerine ücretsiz oyunlar eklemek isteyen kullanıcılar, PlayStation Plus’ta; PS4 için Just Cause 4 ve Rocket Arena oyunlarına erişim sağlayabilir. PS5 için aralık ayında yayınlanan ücretsiz oyun ise Worms Rumble olarak konsolseverlere sunuluyor.

İlginizi Çekebilir:

PlayStation 5, Çıkışından Sonraki İlk 4 Haftada 3.4 Milyon Adet Sattı 

Sony, PlayStation Plus Collection’da Bulunacak Oyunları Açıkladı

Apple Car Gerçek oluyor, Yeni Oyun Konsolu KFConsole Tanıtıldı – DigiToll #47:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz