Cumartesi, Şubat 27, 2021
Ana Sayfa Teknoloji iPhone 12 Pro Max’in DxOMark Sonuçları Çıktı

iPhone 12 Pro Max’in DxOMark Sonuçları Çıktı

Apple’ın geçen ay tüketici beğenisine sunduğu iPhone serisinin en güçlü modeli iPhone 12 Pro Max ’in DxOMark sonuçları ortaya çıktı. Apple’ın en yeni ve en güçlü akıllı telefon modeli iPhone 12 Pro Max, Xiaomi Mi 10 Pro ile aynı puanı aldı.

Akıllı telefonları, lensleri ve kameraları bilimsel olarak değerlendiren bağımsız kıyaslama platformu, popüler internet sitesi DxOMark, iPhone 12 Pro Max’in puanlarını paylaştı. Cihazın DxOMark testleri sonucunda iPhone 12 Pro Max ‘in kamera performansı ortaya çıktı. 

Apple’ın yeni serisi iPhone 12 ailesinin en güçlü ve en yüksek performans sunan iPhone 12 Pro Max bazı özellikleriyle diğer modellerlerden ayrılmayı başarmıştı. En güçlü iPhone 12 modeli olarak anılan iPhone 12 Pro Max bu bağlamda, geniş açılı kamera, optik yakınlaştırma ve optik sabitleme özellikleri ile bir altında bulunan iPhone 12 Pro’dan ayrılıyordu. Söz konusu özellikleri de bünyesinde barındıran iPhone 12 Pro Max’in merakla beklenen DxOMark sonuçları açıklandı. iPhone 12 Pro Max DxOMark testinde 130 puan aldı. iPhone 12 Pro ise aynı testlerden, 128 puan almayı başarmıştı. Ancak 130 puan almayı başaran iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 Pro’nun yerini alıp dördüncü sıraya yerleşirken iPhone 12 Pro ise listede beşinci sıraya geriledi. 

iPhone 12 Pro Max DxOMark testinde 130 puan aldı

DxOMark testlerinde 12 Pro Max, fotoğraf tarafında toplamda 138 puan almayı başardı. Cihazın video tarafından topladığı puan ise 113 oldu ve yakınlaştırma noktasında ise 68 puan aldı. Pro modelinde ise bu puan şu şekildeydi; 135, 112 ve 66. 

DxOMark testlerinde iPhone 12 Pro Max’in hızlı ve doğru odaklama noktasında oldukça başarılı sonuçlar verdiği görülüyor. Bu noktada cihazın, fotoğraflarda doğru pozlandırma, iyi ışıklandırmada yüksek ayrıntı verdiği dile getiriliyor. Video noktasında ise iPhone 12 Pro Max’in, geniş dinamik aralığı sunması ve etkili sabitleme sistemini bünyesinde barındırmasıyla beğeni topladığı söyleniyor. Cihazın negatif yönleriyse, fotoğraf çekerken sınırlı dinamik aralık bulunması, düşük ışıkta parazit sorunu ve GDR çelimlerde doğal olmayan renkler içermesi olarak sıralanıyor. Bunlar haricinde ise, iPhone 12 Pro Max’in videolarda pozlama dengesizliği yarattığı ve yapaylık sunduğu da raporda yer alıyor.

DxOMark’ın listesinde birinci sırada ise Huawei’nin yeni amiral gemisi serisi Mate 40 Pro yer alıyor. Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Huawei’nin en yeni amiral gemisi Mate 40 DxOMark testlerinde 136 puan almıştı. 

İlginizi Çekebilir:

Apple, Katlanabilir iPhone Modeli Testlerine Başladı

‘iPhone 12 Mini’ Cihazlardaki Kilit Ekranı Problemi Tepki Çekiyor

‘iPhone 12’ Serisinin Şu Ana Kadar En Çok Satan Rengi, ‘Pacific Blue’ Oldu 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR