cisco-webex-hologram-teknosafari

Cisco, uzaktan çalışma döneminde toplantılara yeni bir boyut kazandırıyor. Artırılmış gerçeklik destekli Webex Hologram ile kullanıcılar, toplantılara hologram olarak katılabilecek.

Cisco, hibrit çalışmaya yönelik gelecek nesil iş birliği ürünü Webex Hologram ön tanıtımını gerçekleştirdi. Webex Hologram, artırılmış gerçeklik gözlüklerinden yararlanarak zengin özellikli toplantı işlevini bir araya getiriyor.

Yapılan araştırmalara göre çalışanların %64 gibi bir oranı, uzaktan çalışma oranının işe devam etme ya da işten ayrılma kararını doğrudan etkiliyor. Şirketler giderek daha esnek çalışma düzenine adapte olurken, iş birliği gerektiren konularda problemler oluşabiliyor.

Cisco Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Teknolojiden Sorumlu Başkanı Osama Al-Zoubi, Webex Hologram hakkında “Cisco olarak misyonumuz dünyadaki 3 milyar dijital çalışana dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar eşit katılım sağlamak. Webex Hologram, sanal ve yüz yüze çalışma ortamları arasında hiçbir boşluk kalmayacak şekilde kusursuz bir iş deneyimi sunma misyonumuzu gerçekleştirmeye yönelik büyük bir adımı temsil ediyor.” şeklinde konuştu.

Webex Hologram, kullanıcıların toplantılara doğrudan hologram olarak katılabilmesini sağlayacak. Bu sayede iş birliği gerektiren projelerde çok daha stabil ve performanslı bir sonuç alınabilecek.

Webex Hologram özellikleri

webex-hologram-teknosafari

  • Günümüzde kullanımda olan sarmal teknoloji: Günümüzde mevcut olan 2D ve sanal toplantı deneyimlerinden farklı olara, yalnızca Webex Hologram gerçek insanların gerçeksi görünen, gerçek zamanlı hologramlarını sunarak bir arada bulunma hissini yaşatıyor. Katılımcılar için bu, avatar kullanmaya kıyasla daha kapsayıcı ve gerçekçi bir deneyim anlamına geliyor. Bu da eğitim ve sorun çözme söz konusu olduğunda gerçekten önemli bir fark yaratabiliyor.
  • Fiziksel ve dijital içerik paylaşabilme becerisi: Webex Hologram ile sunum yapan kişi, kullanıcıların birlikte yaratmalarına ve gerçek anlamda iş birliği yapmalarına olanak tanıyan hem fiziksel hem de dijital içerikleri paylaşabiliyor. Örneğin, bir otomobil üreticisini ele alalım. Katılımcılar, aracın motorunu ve alt takımını incelemek ve geri bildirimde bulunmak için artırılmış gerçeklik deneyiminde paylaşılan bir aracın fiziksel prototipiyle etkileşime girebiliyor. Sarmal deneyim yaşanırken otomobilin tasarım görselleri ve diğer dijital içerikler de paylaşılabiliyor.
  • Birden çok kullanıcı için çok boyutlu deneyim: Birden çok kullanıcının uzaktan katılımını mümkün kılan “1:çok” sunucu deneyimi desteği. Her kullanıcı, kullanımı tek açılı görünümlerle sınırlayan diğer çözümlerin aksine, eş zamanlı olarak çok boyutlu bir deneyim yaşıyor.
  • Tüm işletim sistemleriyle ve teknolojilerle çalışan headset (AR gözlüğü): Webex Hologram, Magic Leap ve Microsoft HoloLens gibi sektör lideri AR gözlükleri ile uyumlu.

İlginizi Çekebilir:

Yeni Mercedes-AMG SL Tanıtıldı: İşte Özellikleri

Twitch, Kara Para Aklayan Kullanıcılar ile Partnerliğe Devam Ediyor

Microsoft, Dünyanın En Değerli Şirketi Unvanını Aldı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz