Elon Musk NFT
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

ABD merkezli elektrikli otomobil devi Tesla ve uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in kurucu CEO’su Elon Musk, resmi Twitter hesabı üzerinden yeni bir ‘NFT’ paylaşımı yaptı. Dünyaca ünlü CEO, paylaşımında NFT’ler ile ilgili bestelediği bir şarkıyı NFT olarak satacağını açıkladı.  

ABD merkezli elektrikli otomobil devi Tesla ve uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in kurucu CEO’su Elon Musk, resmi Twitter hesabı üzerinden yeni bir ‘NFT’ paylaşımı yaptı. Dünyaca ünlü CEO, paylaşımında NFT’ler ile ilgili bestelediği bir şarkıyı NFT olarak satacağını açıkladı. Söz konusu paylaşımda ayrıca, 2 dakika 20 saniye uzunluğundaki şarkıya da yer verildi. Musk, paylaşımında NFT’ler ile ilgili bu şarkıyı NFT olarak satıyorum” ifadelerini kullandı.  

Diğer yandan; Elon Musk, son dönemlerde sık sık dijital varlıklara ilişkin paylaşımlarıyla gündeme geliyordu. Dünyaca ünlü iş adamı, Twitter üzerinden Bitcoin ve Dogecoin ile paylaşımlar yaparak popüler kripto para birimlerinin birkaç kez üst üste rekor tazelemesine neden olmuştu. Kısa bir süre önce, Twitter CEO’su Jack Dorsey de 15 sene önce yaptığı ilk Twitter paylaşımını ‘Valuables BY Cent’ üzerinden NFT olarak satışa çıkarmıştı. 2006 yılında atılan ‘tweet’ için yapılan son teklifin, 2.5 milyon dolar olduğu ifade edilmişti. Benzer şekilde, Elon Musk’ın kız arkadaşı Grimes da bir süre önce ‘WarNymph’ isimli ve Mars temalı dijital sanat koleksiyonunu NFT ile satışa sunmuş ve bu satıştan 5.8 milyon dolar gelir elde etmişti.  

‘NFT’ kavramı, dijital sanat konseptinin de önünü açıyor

NFT

‘NFT (Non-Fungible Token)’ kavramı, son dönemlerde teknoloji gündeminin en çok konuşulan konularından biri olma niteliği taşıyor. ‘Dijital sanat’ konseptinin önünü açan ‘NFT’lerbenzersiz dijital öğeleri satın almaya ve satmaya ve blok zincirini kullanarak bunlara kimin sahip olduğunu takip etmeye olanak tanıyor. “Değiştirilemez jeton” anlamına gelen NFT’ler, kopyalanamıyor ve başka bir fiziksel veya dijital varlıkla değiştirilemiyor. NFT’lerin; teknik olarak çizimler, animasyonlu GIF’ler, şarkılar veya video oyunlarındaki öğeler dahil olmak üzere dijital her şeyi içerebileceği ifade ediliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Jack Dorsey’in NFT Olarak Satışa Sunduğu İlk Tweet ‘ine 2,5 Milyon Dolar Teklif Edildi

Elon Musk, SpaceX’in Bulunduğu Köye Kendi Şehrini İnşa Etmek İstiyor

Elon Musk’a Dogecoin Paylaşımları Sebebiyle Soruşturma Açılıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz