Huami Zepp Health

Dünyaca ünlü giyilebilir teknolojiler markası Amazfit’in çatı şirketi Huami Corporation, şirket ismini ‘Zepp Health Corporation’ olarak değiştirdiğini duyurdu. Yeni ismin, şirketin genişleyen sağlık teknolojisi portföyünü ve endüstriyel sağlık hizmetleri teknolojisindeki büyümesini yansıttığı ifade edildi.  

Dünyaca ünlü giyilebilir teknolojiler markası Amazfit’in çatı şirketi Huami Corporation, şirket ismini ‘Zepp Health Corporation (NYSE: ZEPP)’ olarak değiştirdiğini duyurdu. Şirket tarafından yapılan açıklamada, isim değişikliğinin yurtdışı pazarında geçerli olduğu bildirildi. Huami; ‘Zepp’ isminin şirketin sağlığı teknolojiyle birleştirmesine, mevcut ürün portföyünü genişletmesine ve endüstriyel sağlık hizmetleri teknolojisi pazarına olan taahhüdünü daha iyi yansıtmasına hizmet etmek üzere tercih edildiğine işaret etti. ‘Zepp’in ayrıca; dilleri, kültürleri ve sınırları aşan, hatırlanması kolay bir isim olarak ön plana çıktığının da altı çizildi.  

Aktarılan detaylara göre; akıllı sağlık teknolojileri üreten ‘Zepp Health’, şirketin biyometrik verileri ölçmek ve klinik sağlık sonuçlarını iyileştirmek için eyleme geçirilebilir önerilerde bulunmak üzere teknoloji kullanımını öne çıkaran yeni yönünü kapsıyor. Zepp Health’in; genişleyen akıllı sağlık ürünleri yelpazesini ve sigortacılar, sağlık hizmetleri sağlayıcıları, işverenler, ilaç şirketleri ve benzerleri için analitik hizmetleri yönlendiren yapay zeka çipleri, biyometrik sensörler ve sağlık verileri algoritmalarından oluşan tescilli bir teknoloji platformu geliştirdiği ifade ediliyor. 

Zepp, dijital sağlık yönetimi için ‘Zepp’ isimli mobil uygulamayı da kullanıma sunmaya hazırlanıyor

Zepp

Diğer yandan; 2011 yılında Silikon Vadisi’nde kurulan uluslararası bir marka olan Zepp, küresel ölçekte sensörler yardımıyla golf, beyzbol ve tenis oyuncularının performanslarının izlendiği güçlü bir ağa sahip olma niteliği taşıyor. Bununla yanı sıra şirket, veriye dayalı sağlık çözümlerine güç veren donanım ve yazılım teknolojilerinden yararlanarak üst düzey akıllı saatler ve dijital sağlık yönetimi hizmetleri sunmayı hedefliyor. Şirketin ayrıca; Amazfit akıllı saatler başta olmak üzere giyilebilir akıllı teknoloji ürünleri serisinin yanı sıra, dijital sağlık yönetimi ve hizmetleri için ‘Zepp’ isimli mobil uygulamayı da kullanıcılara sunacağı belirtiliyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Huami Yeni Akıllı Saatlerini Resmi Olarak Tanıttı

Xiaomi’nin Giyilebilir Ürünler Markası Huami Türkiye’ye Giriyor

Akıllı Uyku Kulaklığı Amazfit ZenBuds Türkiye’de Satışa Çıktı

Akıllı Saat Üreticisi Amazfit Türkiye Pazarına Girdi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz