Tesla ve SpaceX’in kurucu CEO’su Elon Musk, Teksas’ta şehir kuracağını imâ eden tweet’ler paylaştı. Gündeme sürekli yaptığı paylaşımlar ve söyledikleriyle gelen Elon Musk, Teksas’ta ‘Starbase’ isimli bir şehir kurup oradan Mars’a, Mars’tan da yıldızlara gideceğini belirtti. 

Geçen haftalarda yaptığı paylaşımlarla kripto para piyasasının hareketlenmesine olanak tanıyan ve Bitcoin ile Dogecoin hakkındaki tweet’leriyle sektörü manipüle ettiği söylenen Musk, yeni bir hayalini daha Twitter üzerinden takipçileriyle paylaştı. 

Musk’ın Teksas’ta Starbase isimli bir şehrin oluşturulacağını ifade eden tweet’i akıllara milyarder girişimcinin kendi şehrini kuracağı yorumlarını getirdi. 

ABD’nin Teksas eyaletinde bir şehir planı olduğunu belirten Musk, bir sonraki tweet’inde ise Teksas’taki şehirden Mars’a ve oradandan da yıldızlara gideceğini aktardı. Bu tweet, en büyük hayallerinden biri Mars’ta koloni kurmak olan Musk’ın bu adımları uygulamaya başlayacağını gösteriyor olabilir.

Elon Musk Teksas ‘ta Starbase ismiyle yeni bir şehir kurmak istiyor

Teksas’ta inşa edilmesi planlanan ve Musk’ın ‘Starbase’ ismini verdiği şehrin Mars ve çeşitli uzay görevlerinin uygulanmasında yardımcı olacağı aktarılıyor. Detaylara göre Musk’ın halihazırda SpaceX’in bulunduğu köyü büyütmeyi ve orada Mars ve uzayla alakalı çalışmalara odaklanacağı söyleniyor. Elon Musk için Teksas’ın önemi de halihazırda biliniyor. Bu bağlamda SpaceX’in özel fırlatma tesisinin inşası burada devam ediyor. Ayrıca şirketin fırlatma kompleksini Starship uzay aracını fırlatmak için kullanacağı düşünülüyor. 

Muks’ta Teksas’ta kurmak istediği Starbase şehrinin, Boca Chica köyü olduğu ve bölgenin adının Starbase olarak değiştirilmesi için başvuruda bulunduğu da aktarıldı. 

​Cameron County hakimi Eddie Trevine Jr. da, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şirket tarafından ‘Starbase’ şehri için resmen başvuru yapıldığını söyledi. 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

“Elon Musk’ın Boca Chica Köyü’nü ‘Starbase Şehri’ne dahil etme talebiyle ilgili olarak SpaceX tarafından resmen temasa geçildi ve bugün erken saatlerde Cameron İlçe Komiserleri Mahkemesi, SpaceX’in çabalarından haberdar edildi. SpaceX ve Elon Musk, bu yolu takip etmek istiyorsa, tüm eyalet yasalarına uymalıdırlar. Cameron County, yürürlükteki yasalara uygun olarak uygun dilekçeleri işleme alacaktır.”

İlginizi Çekebilir:

Elon Musk’a Dogecoin Paylaşımları Sebebiyle Soruşturma Açılıyor

Elon Musk, En İyi Karbon Yakalama Teknolojisine 100 Milyon Dolar Vereceğini Açıkladı! 

Küresel İnternet Kullanımı, Perseverance, Tesla Bitcoin Geliri | Haftalık Teknoloji Programı #7:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz