Elon Musk Twitter

Bloomberg’ün isimsiz kaynaklara dayandırdığı bir haber, Elon Musk’ın tekrar Twittter’ı satın alma anlaşmasına devam etmek istediğini ortaya koydu. Bu habere göre ünlü iş insanı, satın alım için hisse başına 54,20 dolardan tekrar teklif yaptı. Twitter’ın ise bu fiyattan anlaşmayı kabul etmeyi planladığı belirtildi.

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, geçtiğimiz nisan ayında Twitter’ı satın alma isteğiyle gündeme geldi. Tesla ve SpaceX CEO’su, popüler sosyal medya platformu Twitter’ı astronomik bir ücrete satın almak istediğini açıklamıştı. Satın alma kararından kısa bir süre sonra bu işlemi askıya aldığını duyuran milyarder, şimdi yeniden Twitter’ı alma isteğiyle gündeme geldi.

Elon Musk Twitter’ı Almanın Eşiğinden Dönmüştü!

SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz nisan ayında Twitter’ı satın almak istediğini açıklamış ve hisse başına 54,20 dolardan 44 milyar dolarlık uçuk bir ücret teklif etmişti. Ancak Musk kararı vermesinden bir süre sonra platformdaki spam hesaplar nedeniyle satın alma işlemini askıya aldığını bildirdi. 51 yaşındaki milyarder, Twitter’ın kullanıcılarının %5’inden azının sahte olduğunu belirten söylemlerinin doğru olmadığını ifade etti.

Yaşananlardan sonra Musk, temmuz ayında anlaşmadan çekilme kararı aldı. Ünlü iş insanının bu hamlesinin ardından ise Twitter Musk’a dava açarak bot hesapları ‘bahane’ olarak kullandığını ifade etti. Gerilim sürerken tarafların 17 Ekim’de mahkemeye çıkması bekleniyordu. Bu haberlerin etkisi henüz devam ederken, şimdi ise oldukça ilginç bir gelişme yaşandı.

Elon Musk Twitter’ı Satın Almak İçin Yeniden Teklifte Bulundu!

Bloomberg’ün anonim kaynaklara dayandırdığı haberine göre ünlü iş insanı Elon Musk, Twitter’ı satın almak için hisse başına 54,20 dolardan tekrar teklif yaptı. Bu bilginin ortaya çıkışının ardından ise Twitter’ın hisselerinde %18’e varan bir artış görüldü. Bunun ardından hisse alım satımı geçici süreliğine durduruldu. Ayrıca teklif, CNBC tarafından bağımsız olarak da doğrulandı.

Aynı kaynaklar tarafından doğrulanan bir başka habere göreyse, Twitter Elon Musk’ın teklifini yeniden değerlendirmeye aldı. Ünlü platformun hisse başına 54,20 dolarlık teklifi kabul etmeyi planladığı bildirildi.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz