tesla-bot-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Tesla CEO’su ve dünyanın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk, Ağustos ayında Tesla Bot robotlarını tanıtmıştı. Şimdi ise Elon Musk, bu Tesla Bot ‘un kendine özel kişilik geliştirebileceğini duyurdu.

Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz Ağustos ayında Tesla AI Day etkinliği kapsamında Tesla Bot teknolojilerini duyurmuştu. Tesla Bot, mutfak alışverişi, ev temizliği gibi insanların ‘angarya’ işlerini yapmakla görevlendirilecek.

Tesla Bot, duyurulduğu günden bu yana ilk defa yeni bilgiler ile geldi. Bir podcast programına katılan Elon Musk, insansı robotlar hakkında yeni detaylar paylaştı. Paylaşılan bilgilere göre robotlar, monoton ve duygusuz birer işçiden fazlasına dönüşebilir.

Elon Musk, konu hakkında “Bu, Tesla’nın dünyanın sürdürülebilir enerjiye geçişini hızlandırma konusundaki birincil misyon doğrusunda tam olarak yer almıyor ancak dünya ile etkileşime girebilen ve birçok farklı yolla yardımcı olabilen insansı bir robot yapmak, dünya için son derece yararlı bir şey. Belki de bu yollardan biri, amaçlanan fabrika emeğine ek olarak duygusal bir emektir. Bütün robotlar aynı değil. Bu kişilik, sahibine ya da her ne diyorsanız ona uyacak şekilde gelişebilir.” şeklinde konuştu.

Musk, Tesla robotların, sahipleri ile arkadaşlık kurabileceğini belirtti. Ancak bu durum, bazı kullanıcıları memnun etse de, bazı kullanıcılar durum hakkında endişelenmeye başladı.
İlginizi Çekebilir:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz