Attığı tweet’lerle kripto para borsasında dalgalanmalara sebep olan Elon Musk, son favori kripto parası Dogecoin ile ilgili yeni bir açıklama daha yaptı. Musk’ın attığı tweet sebebiyle tüm zamanların en yüksek değerine ulaşan Dogecoin, 8,2 centten işlem görmeye başladı. Bununla birlikte Dogecoin’in piyasa değer 10 milyar dolara ulaştı. 

SpaceX ve Tesla’nın kurucu CEO’su Elon Musk, sosyal medya kullanımıyla adından sık sık söz ettirmesinin yanı sıra attığı tweet’lerle de piyasalarda dalgalanmalara neden oluyor. Geçen hafta Twitter hesabına ‘#bitcoin’ yazarak popüler kripto paranın dakikalar içinde yükselmesine olanak tanıtan Musk, birkaç gün sonra ise altcoinlerden Dogecoin için benzer bir hareket sergiledi. Dogecoin ile alakalı çeşitli açıklamalarda bulunan Elon Musk, son olarak ise “Who let the Doge out” yani “Doge’yi kim dışarı çıkardı?” tweet’ini attı. Musk’ın popüler şarkı “Who Let The Dogs Out”tan esinlendiği bu tweeti sonrasında Dogecoin ciddi derecede artış yaşadı. Musk’ın bu hareketi Dogecoin’i tarihinde ilk kez 8,2 cent seviyelerini gördü

Elon Musk ‘ın yeni Dogecoin tweeti

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Musk’ın tweeti ile yükselişe geçen ve tarihinde ilk kez 8 cent seviyelerini aşan kripto para Dogecoin, bu artışla birlikte piyasaya değerini de yükseltti. 8,2 cente yükselen Dogecoin, 10 milyar dolar seviyelerine geldi. Bununla birlikte Musk’ın yeni favorisi Dogecoin dünyanın en büyük 8. kripto para birimi haline geldi. 

Musk’ın ilgisini çeken ve tweet’leriyle ciddi bir derecede artış yaşayan Dogecoin aslında bakılırsa, temelde şaka amaçlı geliştirildi. Bu sebepten ötürü pek kimse tarafından önemsenmeyen kripto paranın geliştirici ekip tarafından da önemsenmediği biliniyordu. Ancak açıklamaları ve tweet’leriyle destek veren Elon Musk sayesinde ciddi artışlar yaşayarak dünyanın en büyük 8. kripto para birimi haline geldi. Musk’tan önce 2,5 centten işlem gören Dogecoin’in bu ani yükselişinin sürüp sürmeyeceğini ise ilerleyen dönemlerde birlikte göreceğiz. Gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Elon Musk’ın Adını Kullanarak 2 Milyon Dolarlık Bitcoin Dolandırıcılığı Yapıldı

Karşıyaka Spor Kulübü, İkinci Faz Kripto Para Satışına Başladı

Çin’in Kripto Parası Alışveriş Sitesinde Kullanıma Açıldı

Clubhouse nedir, nasıl girilir? | İzinsiz Girilmeyen Uygulama:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz