Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs son durum tablosunu paylaştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter’dan yaptığı paylaşımda 15 Nisan’da 34 bin 90 adet koronavirüs testinin yapıldığını ve 4 bin 281 testin pozitif çıktığını belirtti. Ayrıca 15 Nisan’da koronavirüs sebebiyle 115 vatandaşımızın hayatını kaybettiği bilgisi paylaşıldı.

Günlük Koronavirüs Tablosu ’nda yer alan bilgilere göre, son 24 saatte 34 bin 90 test yapıldı. Yapılan testlerin 4 bin 281’i pozitif çıktı. 15 Nisan’ı da ele alınca Türkiye’deki koronavirüs son durum vaka sayısı toplamda 69 bin 392’ye yükselmiş oldu. 15 Nisan’da koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısının ise 115 olduğu bilgisi paylaşıldı. Yeni verilerle birlikte Türkiye’de bugüne kadar toplamda bin 518 kişi salgın sebebiyle hayatını kaybetmiş oldu. Son 24 saatte iyileşen hasta sayısının ise 875  olduğu bilgisi paylaşıldı. Toplamda 5 bin 674 vatandaşımız koronavirüs hastalığını atlatarak, tedavisini tamamlamış oldu. Koronavirüs günlük tabloda yer alan verilerde toplam entübe sayısının bin 52 olduğu ve toplamda bin 820 hastanın ise yoğun bakımda gözlem altında tutulduğunu bilgileri paylaşıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın koronavirüs tablosu son durum paylaşımı:

Cumhurbaşkanı açıkladı: Sokağa çıkma yasağı devam edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından ulusa sesleniş konuşması yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs ile mücadele kapsamında bir konuşma yaptı. Erdoğan hafta sonları için sokağa çıkma yasaklarının devam edeceğini de belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13 Nisan’da yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından ulusa sesleniş konuşması yaptı. Konuşmasında koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerden ve neler yapılması gerektiğinden bahsetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 Nisan Cuma saat 22.00 sularında açıklanan sokağa çıkma yasağının, ilerleyen günlerde de devam edeceğini belirtti. Koronavirüs ile alakalı alınan önlemlerin dikkatle uygulanması gerektiğini söyleyen Erdoğan, aynı zamanda sokağa çıkma yasağının önümüzdeki hafta sonu da geçerli olacağını ve Cuma günü yaşanan karmaşanın yaşanmaması için erken açıkladıklarını da ekledi.

İlgili Haberler:

Erdoğan’dan ”Biz bize yeteriz Türkiyem” kampanyası

Facebook koronavirüs için Topluluk Yardımı uygulamasını Türkiye’de hayata geçirdi

DEEPFAKE, ZOOM SOHBETLERİ, TELEFON BAĞIMLILIĞI, ONLİNE ALIŞVERİŞ – DigiToll #10

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz