Cyber Monday Rekor

Cyber Monday’, ABD’de yılın en büyük alışveriş günü konumuna yükselerek rekor kırdı. İndirim ve fırsatlara tüketiciler tarafından gösterilen yoğun ilgi, ‘Cyber Monday’i çevrim içi satışlarda ABD tarihinin en büyük günü haline getirdi. Aktarılan detaylara göre; ‘Black Friday’i takip eden Pazartesi günü tüketiciler, 10.8 milyar dolarlık rekor bir e-ticaret harcaması yaptı.  

Adobe Analytics’ verilerine göre; ‘Cyber Monday’, bu yıl ABD’de yılın en büyük alışveriş günü konumuna yükselerek rekor kırdı. İndirim ve fırsatlara tüketiciler tarafından gösterilen yoğun ilgi, ‘Cyber Monday’i çevrim içi satışlarda ABD tarihinin en büyük günü haline getirdi. ‘Black Friday’i takip eden Pazartesi günü tüketiciler, 10.8 milyar dolarlık rekor bir e-ticaret harcaması yaptı. Söz konusu rakamın, e-ticaret harcamalarında tüm zamanların rekoruna tekabül ettiği ve geçen senenin 9.4 milyar dolarlık rekorunu da geride bıraktığı dile getirildi. COVID-19 salgınının etkisiyle yükseliş gösteren online alışveriş eğiliminin de söz konusu rekorda etkili olduğu tahmin edildi.  

Günün satışlarının dörtte birlik bir kısmına tekabül eden 2.7 milyar doları, ‘perakende satışın altın saatleri’ olarak da adlandırılan 19.00 ve 23.00 arasında yapıldı. Saat 20.00 ve 21.00 arasındaki zirvede, tüketicilerin toplamda 12 milyon dolarlık online alışveriş harcaması yaptığı belirtildi. Bununla birlikte; bu yıl ‘Cyber Monday’de yapılan toplam harcama, geçen yılın toplam harcamasına göre yüzde 15’lik bir artış gördü.  

Bu yıl, ‘Black Friday’ harcamaları da oldukça yüksek bir seviyede ilerledi

Black Friday Harcamaları

Diğer yandan; ‘Black Friday’ harcamaları da bu yıl, oldukça yüksek bir seviyede ilerledi. Tüketiciler; ‘Şükran Günü (Thanksgiving)’nden 1 gün sonrasına denk gelen ‘Black Friday’de, 9 milyar dolar online harcama yaptı. Söz konusu rakamın, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22’lik bir artışa tekabül ettiği ifade edildi. Bu da e-ticaret satışlarında; ‘Black Friday’i, bu yılki ‘Cyber Monday’ ve 2019 yılındaki ‘Cyber Monday’in ardından ABD tarihinin en büyük üçüncü alışveriş günü yaptı.  

Adobe Analytics’ verilerine göre; ‘Hot Wheels’ arabalarına ilişkin kampanyalar, ‘Black Friday’de en çok satan ürünler arasında yer aldı. ‘Nintendo Switch’ için piyasaya sürülen ‘The Super Mario 3D All-Stars’ ve ‘Animal Crossing’ oyunları, ‘Apple AirPods’ kablosuz kulaklıklar ve ‘Apple Watch’ akıllı saatler de yoğun bir biçimde ilgi gören ürünler arasındaydı. Bununla birlikte; akıllı saat kategorisi satışlarında, Ekim ayındaki günlük ortalamaya göre yüzde 600’lük büyük bir artış yaşandı. Ayrıca; elektrikli scooter’lar, ‘hoverboard’lar, Amazon Echo ürünleri ve Samsung TV’lerin de yüksek talep gördüğü belirtildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Bu Yıl E-Ticarette Rekor Seviyeler Görülebilir 

E-ticaret Yapanlara, 1 Ocak 2021 İtibarıyla Vergi Muafiyeti Geliyor 

E-ticaret Sektörü Yüzde 100 Büyüdü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz