Okuma Süresi
2 dakika
WhatsApp’tan yazışırken emoji kullanmayı sevenlere iyi haber! Son Android beta sürümü, mevcut emojilerin üzerine 21 tane daha yepyeni emoji ekliyor. Emojilerle mesajlarını güçlendirmeyi sevenler için getirilen bu ek 21 emoji yakında tüm kullanıcıların kullanımına sunulacak.
Dünyanın en popüler mesajlaşma platformlarından birisi olan WhatsApp, kolay kullanımı, kullanım yaygınlığı ve çeşitli emoji destekleri ile birçok kullanıcının tercih ettiği bir platform. 7’den 70’e çok farklı yaş skalalarında kullanıcı portföyüne sahip olan WhatsApp, emojilerle de her yaşa hitap ediyor. Öncelikle gençlerin sıklıkla kullanmaya başladığı emojiler gün geçtikçe tüm yaş gruplarına yayılarak mesajlaşmaların önemli bir parçası haline geldi. Bugünse WhatsApp, mevcut emojileri daha da zenginleştirmek için yeni emojileri kullanıma sokacağını duyurdu. İşte detaylar!

Emojisiz Olmaz

WhatsApp mesajlaşmalarının neredeyse tamamına yakınında kullanılan emojiler, hemen her yaştan kullanıcının alışkanlığı haline dönüşmüş durumda. Yazı ile duyguları ifade ederken bu duyguyu daha güçlü bir şekilde aktarabilmek için destek aldığımız emojilere gün geçtikçe yenileri ekleniyor. WhatsApp’tan yapılan son açıklamaya göre, son Android beta sürümü, 21 yeni emojiyi daha kullanıma sunuyor. “2.23.5.13” numaralı Android beta sürümü, sohbetlerde kullanılabilmeleri için kullanıcılara yeni emojiler getiriyor. Bu son beta sürümünde 8 mevcut emojide yenileme ve düzenleme yapılırken listeye 21 yeni emoji daha ekleniyor.

Yeni Emojiler Neler?

Günümüzün en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından birisi olan WhatsApp, yoğun bir kullanıma sahip olan emojilerde bir yeniliğe gidiyor. Yeni beta sürümüyle birlikte emoji sayılarını da artıran WhatsApp’a yeni gelen emojilerden bazıları; açık mavi, pembe ve gri kalp, zencefil, Wi-Fi, kuş, deniz anası, kaz, titreyen yüz ve el ile dur işareti. Hatta siz anlamına gelen bir emoji aynı zamanda “elimnen gonuş” anlamında da kullanılabiliyor. Bunun yanı sıra kimi emojilerde de yenilenme söz konusu. Tüm bu yeniliklerin önümüzdeki günlerde kullanıcıların kullanımına sunulacağı bekleniyor. Söz konusu güncelleme, şimdilik yalnızca uygulamanın Android sürümü için yayımlanmış durumda. Beta programına dahil olan kullanıcılar emojileri hemen kullanmaya başlayabiliyor. Bunun için yapmaları gereken tek şey yeni güncellemeyi Google Play Store üzerinden edinmek.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz