Online video konferans hizmeti sunan Zoom, ücretsiz kullanıcıların 40 dakikalık sınırını belirli tarihler için kaldıracağını açıkladı. Zoom ’u ücretsiz kullanan kişiler pandemi döneminde yılbaşını sevdikleri ile uzaktan da olsa kutlamak için uygulamanın süre kısıtlamasına takılmayacak. 

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve mevsim değişikliği sebebiyle, uzmanların da daha önce belirttiği gibi, yeniden pek çok tedbir alınmasına sebep olan koronavirüsün hayatımıza kattığı en önemli uygulamalardan biri olan Zoom, eğitim, iş ya da sosyalleşmek için pek çok kişi tarafından tercih edilmeye başlandı. Son bir yılda kullanıcı sayısını çok hızlı bir şekilde yükselten ve neredeyse herkes tarafından kullanılmaya başlanan Zoom’un bir ücretli bir de ücretsiz versiyonu bulunuyor. Zoom’un ücretli versiyonunda kullanıcıların uygulamayı kullanmak için belirli bir süre kısıtlaması olmasa da ücretsiz kullananların bir görüşmede uygulamayı kullanabileceği süre 40 dakika ile sınırlı. 

Yeni yılın son ayında olduğumuz bugünler pek çok toplum için oldukça önemli. Yahudilerin, Hıristiyanların ve Afro-Amerikalıların bayramlarını kutladığı bu ay pek çok kültür için büyük önem taşıyor. Ancak koronavirüsün yeniden artış gösterdiği bu ay, ülkemizde olduğu gibi pek çok ülkede ciddi tedbirler alınmasına sebep oluyor. Yılbaşı kutlamalarının eskisi gibi yapılamayacağı bu yıl insanlar sevdiklerini yine uzaktan görecek. Bu bağlamda, Zoom’dan da yeni bir atak geldi. Video konferans uygulaması Zoom, insanların yılbaşını sevdikleriyle uzaktan da olsa kutlayabilmesi için ücretsiz hesaplar için sunduğu 40 dakika süre sınırını kaldıracak.

Zoom, yılbaşında süre sınırlamasını kaldırıyor

Popüler görüntülü görüşme platformu Zoom, yılbaşında ve diğer tatillerde kaldıracağı süre sınırı için şu açıklamayı yaptı: “Covid-19, yaşama ve çalışma şeklimizi değiştirdiği kadar kutlama alışkanlıklarımızı da değiştirdi. Önümüzdeki yılbaşı ve bayramlar da malesef son 1 yıldan pek farklı geçmeyecek. Kullanıcılarımıza bir minnettarlık göstergesi olarak, uzun bir süre boyunca 40 dakikalık toplantı sınırını kaldırmaya karar verdik.” 

Zoom’un ücretsiz kullanıcılar için kaldıracağı süre sınırı için hesaplarda yapılması gerek herhangi bir değişiklik bulunmuyor. Zoom’un açıkladığı tarihlerde, söz konusu özellik otomatik olarak herkes için sunulacak. 

Zoom’un 40 dakika süre sınırlamasını kaldıracağı tarihler:

  • 17 Aralık 18.00 – 19 Aralık 14.00 
  • 23 Aralık 18.00 – 26 Aralık 14.00
  • 30 Aralık 18.00 – 2 Ocak 14.00

Zoom’un yılbaşı ve önümüzdeki bazı tatiller için sunduğu süre sınırlamasının kalkması özelliğinin yanı sıra, Google’da benzer bir harekette bulunmuştu. Google, geçen dönemlerde yaptığı bir açıklamada 31 Mart 2021 tarihine kadar kullanıcılarına süre sınırlaması olmadan hizmet verecek.

İlginizi Çekebilir:

Zoom Telefonda Kullanılır mı? Telefondan Zoom ile Canlı Derse Katılma

Zoom, Biletli Online Etkinlik Özelliği ‘OnZoom’u Duyurdu 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz