Cumartesi, Eylül 25, 2021
Ana SayfaListeEn İyi 10 Kalori Hesaplama Uygulaması

En İyi 10 Kalori Hesaplama Uygulaması

Sokağa çıkma yasakları ve ardından gelen yaz tatili nedeniyle sağlıklı beslenmeye pek de dikkat edememiş olabilirsiniz. Bu durumun sonucunda ise yaşadığımız şey elbette kilo almak oluyor. Tatil sezonunun kapanmasıyla birlikte şimdi alınan kilolardan kurtulma zamanı. İşte; bu noktada destekçiniz olacak 10 kalori hesaplama uygulamasıyla karşınızdayız. ‘En iyi 10 kalori hesaplama uygulaması.’ ‘En iyi kalori hesaplama uygulamaları.’ ‘Kalori hesaplama uygulamaları.’ ‘Kalori hesaplama’ tüm detaylarıyla yazımızın devamında.

İşte; ‘En iyi 10 kalori hesaplama uygulaması.’ ‘En iyi kalori hesaplama uygulamaları.’ ‘Kalori hesaplama uygulamaları.’ ‘Kalori hesaplama.’

En İyi Kalori 10 Kalori Hesaplama Uygulaması

Kalori Hesaplama Uygulamaları

  • Lifie 
  • FatSecret 
  • Askipo
  • Diyet 365 
  • YAZIO 
  • HealthifyMe 
  • Fit365
  • Happy Diet 
  • Kalkulator Kalorii  
  • Getfit
Lifie

Kalori Hesaplama Uygulamaları

Geliştirici: Mobifique

Puanı: 4,9

En iyi 10 kalori hesaplama uygulamasını listelediğimiz yazımızda ilk olarak Lifie uygulamasıyla başlıyoruz. Yalnızca app store üzerinden indirilebilen uygulama; kişiselleştirilmiş diyet ve öğün planları, egzersiz ve adım takibi, hızlı ve kolay kalori takibi, ayrıntılı vücut ölçümleri gibi özellikler sunuyor. Diyet menülerini istediğiniz gibi planlayabildiğiniz uygulamada; hatırlatıcı ayarlayabiliyor, besinlerin doğrulanmış değerlerini görebiliyorsunuz. Fit365 uygulamasının geliştirilmiş sürümü olan Lifie’in kullanıcı değerlendirmelerinde de oldukça beğenilen kalori uygulamaları arasında yer aldığı görülüyor.

App Store

FatSecret 

Kalori Hesaplama Uygulamaları

Geliştirici: FatSecret

Puan: 4,7

Listemize sırada FatSecret uygulamasıyla devam ediyoruz. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz uygulamada; yemeklerinizi kaydedebiliyor, tüketilen ve yakılmış kalorileri görebiliyor, bir yemek günlüğü oluşturabiliyor, favori yemeklerinizin kalori ve besin bilgilerini bulabiliyorsunuz. Uygulamayı Premium olarak kullandığınızda ise geliştirilmiş beslenme tarayıcısı, özelleştirilmiş öğünler ve su içme takipçisi gibi özellikleri de kullanabiliyorsunuz. Uygulamayı deneyimleyen kullanıcıların geri dönüşlerini incelediğimizde, çok beğenildiğini fakat ürün yelpazesinin daha da genişlemesi gerektiği, besinlerin; vitamin, kalsiyum, demir, çinko gibi öğelerinin gösterilmesi gerektiği yönünde yorumlarla karşılaştık.

App Store

Play Store

Askipo

Kalori Hesaplama Uygulamaları

Geliştirici: Doksanaltı

Puan: 4,7

Askipo uygulaması; kişiye özel diyet programı, diyetisyenlerle ücretsiz görüşme, kalori, su ve egzersiz takibi gibi yararlanabileceğiniz temel özellikleri taşıyor. Uygulamada, diyetisyenler ön görüşmeleri ücretsiz yaparken sonraki görüşmeler ve diyet listesi gibi durumlarda ücret ödemeniz gerekiyor. Kullanıcı yorumlarında ise, uygulamanın kilo vermeyi amaç edinen kişilere her anlamda destek olabilecek nitelikte olduğu yer alırken, diyetisyenlerle yapılan ön görüşmeden genellikle memnun ayrılan kullanıcıların çoğunlukta olduğunu görüyoruz.

App Store

Play Store

Diyet 365 

Kalori Hesaplama Uygulamaları

Geliştirici: Tuncer Tirnavali

Puan: 4,6

Yediklerinizi takip edebildiğiniz, diyet arkadaşlarınızla konuşabildiğiniz, öğünlerinizin fotoğrafını çekerek diyetisyeninizle paylaşabildiğiniz Diyet 365 uygulaması, aynı zamanda bildirimlerle su içmeniz gereken zamanı sizlere hatırlatıyor. Uygulamanın kullanıcı değerlendirmelerinde ise genellikle beğenildiği fakat zaman zaman kapandığı ile ilgili yorumlarla karşılaşıyorsunuz.

App Store

YAZIO 

Kalori Hesaplama Uygulamaları

Geliştirici: YAZIO

Puan: 4,6

Ücretsiz kullanabileceğiniz YAZIO uygulamasında PRO’ya geçerek çok daha geniş özelliklerinden faydalanmayı da tercih edebilirsiniz. Kilo verme, kas geliştirme için kişisel planlar oluşturabildiğiniz uygulama, tüm besinler için kalori tablosu, öğünler oluşturma, barkod tarayıcı ile yiyecekleri hızlıca arama, sporları, egzersizleri ve günlük aktiviteleri kaydetme, harcanan kalori miktarını görme gibi hizmetler sunuyor.

App Store

Play Store

HealthifyMe 

Kalori Hesaplama Uygulamaları

Geliştirici: HealthifyMe

Puan: 4,4

HealthifyMe kalori hesaplama uygulaması listemizde yer verdiğimiz diğer uygulamalarda olduğu gibi, kalori, su, yiyecek takibi özelliklerine yer veriyor. Bunlardan farklı olarak kullanıcılarına, canlı video ders hizmeti sunuyor. Canlı dersler aracılığıyla dünyanın dört bir yanından fitness tutkunlarıyla buluştuğunuz platformda, kişisel diyet planı oluşturabiliyor, bir diyet ve yemek çizelgesi planı yapabiliyorsunuz.

App Store

Play Store

Fit365

Kalori Hesaplama Uygulamaları

Geliştirici: Mobifique

Puan: 4,3

Apple Store 2016’nın en iyileri listesine adını yazdırmış olan Fit365, en iyi kalori hesaplama uygulamalarından biri. Kullanıcılarına 365 gün fit ve sağlıklı olmayı vadeden uygulamanın; hedef belirleyerek özel beslenme, günlük besin tüketimini öğün öğün takip etme, zengin besinleri öğrenme, düzenli olarak kilo kaydetme, su takibi yapabilme, adım sayar ile gün boyu atılan adım sayısını öğrenme, egzersiz ve spor aktivitelerini kaydetme, kaydedilen bilgileri detaylı grafiklerle değerlendirme ve çevrimdışı durumdayken dahi kullanabilme gibi özellikleri mevcut. Aynı zamanda uygulamayı ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz.

App Store

Happy Diet

Kalori Hesaplama Uygulamaları

Geliştirici: Emir Özçoban

Puan: 4,2

Happy Diet uygulamasıyla listemizde sona yaklaşıyoruz. Bu uygulamanın özelliklerinden bahsedecek olursak; çeşitli sorulara cevap vererek diyetinizi özelleştiriyor, takvim ile ne zaman kaçamak yaptığınızı, ne kadar su içtiğinizi, ne zaman spora gittiğinizi görebiliyor, diyet öncesi ve sonrası fotoğraflarınızı yükleyerek değişiminizi görebiliyorsunuz. Bununla birlikte uygulamanın güzel yanlarından biri de puan sisteminin olması. Diyette bazen kaçamak yapmak herkesin hakkıdır. İşte Happy Diet uygulaması da kullanıcılarına puan sistemi özelliği ile kaçamak yapma hakkı tanıyor. Bu puanları istediğiniz saatte ve istediğiniz kombinasyonda harcayarak kendinizi ödüllendirebiliyorsunuz. Tüm bu kaçamakları bir puan sistemi ile yürüterek de yine kendinizi kontrol altında tutmuş oluyorsunuz.

App Store

Play Store

Kalkulator Kalorii  

Kalori Hesaplama Uygulamaları

Geliştirici: KalkulatorKalorii.net

Puan: 4,2

15.000’den fazla ürün içeren Kalkulator Kalorii’de ürünlerin kalori içeriğini karşılaştırabiliyor, yemeğinizin kalori değeri hakkında bilgiye hızlıca ulaşabiliyor, pek çok diyet tarifine bakabiliyorsunuz. Fiziksel aktivitelerinizi izleyebildiğiniz uygulamada aynı zamanda günlük alışveriş listesi de oluşturabiliyorsunuz. Bununla birlikte platformda, laktoz içermeyen diyetler oluşturulduğu gibi, yüksek kolesterol sahibi, diyabet ve şeker hastaları, emziren kadınlar, vejetaryenler ve hipertansiyon hastaları için de bir diyet listesi planlanabiliyor.

App Store

Play Store

GetFit

Kalori Hesaplama Uygulamaları

Geliştirici: GetFit

Puan: 4,2

Listemizde son sırada GetFit uygulamasına yer veriyoruz. Bu uygulamada da kişisel diyet planları oluşturulabilirken, günlük yiyeceklerinizi kaydediyor, kalorilerinizi izleyebiliyor, diyet tariflerine bakabiliyor ve öğünlerinizi planlayabiliyorsunuz.

App Store

Play Store

İlginizi çekebilir:

Kanye West, Şarkıları Kişiselleştiren Müzik Cihazını Tanıttı: Donda Stem Player

Giyilebilir Ürünler için Sektörün İlk 5nm İşlemcisi Samsung Exynos W920 ‘nin Özellikleri

Uygun fiyatlı Sennheiser HD 250BT kulak üstü bluetooth kulaklık inceleme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR