Instagram Kaybolan Mesajlar

Dünyanın popüler sosyal medya platformlarından Instagram, bildiğiniz gibi bir mesajlaşma uygulaması olarak da kullanılıyor. Özellikle sesli ve görüntülü arama güncellemeleriyle birlikte kullanım alanını genişleten Instagram, yalnızca fotoğraf ve videoların paylaşıldığı bir platform olmaktan çıkarak kullanıcılara alternatif bir haberleşme alanı açtı. Bununla birlikte 2020’de getirdiği kaybolan mesajlar özelliği ile kullanıcılara gizli sohbet imkânını da sundu. Böylece, sohbetten çıktığınızda gönderilen mesajlar kayboluyor ve herhangi biri ekran görüntüsü aldığı takdirde sohbet sayfasına bildirim olarak düşüyor. Bu durum da sohbetteki arkadaşlarınızın hareketlerini görmenize olanak tanıyor. Peki, kaybolan mesajlar özelliği nasıl kullanılır? Bu sorunun cevabını yazımızın devamında adım adım anlattık. İşte; ‘Instagram’da kaybolan mesaj modu nasıl açılır?’ ‘Instagram kaybolan mesaj modu nasıl kullanılır?’ ‘Instagram kaybolan mesaj modunu kapatma.’ ‘Instagram kaybolan mesaj modu nasıl kapatılır?’ ‘Instagram kaybolan mesajlar.’ ‘Instagram kaybolan mesaj modu avantajları.’

İlk olarak Snapchat’in kullandığı bir özellik olan kaybolan mesajlar modunu daha sonra Instagram test etti ve tüm dünyada kullanıma koydu. Platformun kaybolan fotoğraf ve video mesaj özellikleri zaten vardı. Bu özellikleri ise kullanıcı; bir kez görüntüle, tekrar oynatmaya izin ver ve sohbette tut seçeneklerinden birini tercih ederek kullanıyordu. Sosyal medya devi Instagram, 2020’de de kaybolan mesajlar modunu bünyesine katarak uygulamadan gizli ve güvenli sohbet etme olanağını tanıdı. Daha önce de değindiğimiz gibi kaybolan mesajlar modu geçtiğimiz yıl kullanıma açık hale getirilmiş olsa da bazı Instagram kullanıcıları henüz denememiş olabilir. Bu nedenle, Tekno Safari editörleri olarak Instagram’ın kaybolan mesajlar modunun nasıl kullanılacağını tüm detaylarıyla anlattık. İşte; ‘Instagram’da kaybolan mesaj modu nasıl açılır?.’ ‘Instagram kaybolan mesaj modu nasıl kullanılır?’ ‘Instagram kaybolan mesaj modunu kapatma.’ ‘Instagram kaybolan mesaj modu nasıl kapatılır?’ ‘Instagram kaybolan mesajlar.’ ‘Instagram kaybolan mesaj modu avantajları.’

Instagram Kaybolan Mesaj Modunu Açma

Instagram Kaybolan Mesajlar

Instagram’da kaybolan mesaj modunu açmak için öncelikle DM sayfanıza geliyorsunuz.

Instagram Kaybolan Mesajlar

Daha sonra fotoğrafta okla gösterdiğimiz gibi ekranı yukarı kaydırıyorsunuz.

Instagram Kaybolan Mesajlar

Böylece kaybolan mesaj modunu açıyorsunuz. Bu modu aktif hale getirdiğinizde sohbet ekranınız fotoğraftaki gibi görünecektir. Gördüğünüz gibi kaybolan mesaj moduna geçmeden önce yaptığınız sohbetler bu modda görünmeyecektir. Aynı zamanda ekran görüntüsü aldığınızda bu hareketiniz sohbete bildirim olarak gidecektir ve diğer kişiler de ekran görüntüsü aldığınızı görecektir.

Instagram Kaybolan Mesaj Modu Nasıl Kapatılır?

Instagram Kaybolan Mesajlar

Instagram hesabınızda kaybolan mesaj modunuzu kapatmak için tekrar ekranı yukarı kaydırmanız gerekiyor.

Instagram Kaybolan Mesajlar

Kaybolan mesaj modunu kapattığınızda sohbet ekranınız yine eskisi gibi görünecektir. Bununla birlikte kaybolan mesaj modunda gerçekleştirdiğiniz sohbet, modu kapattığınızda fotoğraftaki gibi ‘kaybolan mesajı gör’ şeklinde sohbete bildirim olarak gelecektir.

Instagram Kaybolan Mesaj Modu Avantajları

Instagram Kaybolan Mesajlar

  • Instagram’ın kaybolan mesaj modunun öncelikli avantajı sohbet gizliliğini koruması.
  • Bu mod açık iken bir mesajı herkes gördüğünde ve sohbeti kapattığında mesaj kaybolur.
  • Kaybolan mesaj modu ortaktır. Bir kişi bu modu açtığında sohbetteki herkes için açılır.
  • Kaybolan mesaj modunda gerçekleştirilen konuşmalar artık görünmüyor olsa bile konuşmalar şikayet edilebilir.
  • Normal sohbette olduğu gibi kaybolan mesaj modunda da mesaj gönderimini geri alabilir ve çeşitli emojiler iletebilirsiniz.
  • Kaybolan mesaj modunda ekran görüntüsü aldığınız takdirde bu sohbete bildirim olarak gidecektir. Dolayısıyla ekran görüntüsü aldığınızı sohbetteki diğer kişiler de görecektir.
  • Son olarak kaybolan mesaj modu öncesinde yaptığınız konuşmalar varsa bu modda göremiyorsunuz. Normal sohbet moduna geçtiğinizde de kaybolan mesaj modunda yapılan sohbetler ekranınızda görünmüyor. Yalnızca ‘kaybolan mesajı gör’ ifadesi karşınıza çıkıyor.

İlginizi Çekebilir:

David Beckham’ın Ortağı Olduğu Guild Esports’un Yeni Valorant Takımı Guild X ‘in Tamamı Kadın 

Huawei’den Segmentinde Dikkat Çekecek Yeni Seri: 100W Hızlı Şarjlı Nova 9 Serisi

TCL 20SE PUBG oynatır mı? Kamerası Nasıl? TCL 20 SE inceleme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz