Castbox Abonelik Ücreti

Seveceğinizi düşündüğümüz bir uygulamayla, Castbox ile karşınızdayız. En çok da podcast dinlemeyi sevenlerin dikkatini çekeceğini düşündüğümüz Castbox  uygulamasını tüm özellikleriyle anlattık. ‘Castbox nedir’? ‘Castbox nasıl kullanılır’? ‘Castbox canlı yayın nasıl başlatılır’? ‘Castbox uygulaması ücretli mi’? ‘Castbox abonelik ücreti’ haberimizde…

1 milyondan fazla şovu dinleyebileceğiniz Castbox uygulamasını eksiklikleri ve avantajlarıyla birlikte değerlendirdik. Yazımızda, Castbox deneyimini paylaşan kullanıcıların yorumlarını da dikkate aldık. İşte, ‘Castbox nedir’? ‘Castbox nasıl kullanılır’? ‘Castbox canlı yayın nasıl başlatılır’? ‘Castbox uygulaması ücretli mi’? ‘Castbox abonelik ücreti’. 

Castbox Nedir? 

Castbox bir podcast uygulamasıdır. 1 milyondan fazla şov ve 95 milyondan fazla epizoda içeren uygulama ile, podcast’leri çevrimdışı da dinleyebilme imkanı sunmaktadır. 16 farklı kategoriden trend haline gelen podcast’leri bulabileceğiniz uygulamada, Banu Avar ile Yorum, Ceyhun Yılmaz şov, Mesut Süre ile Rabarba, İbrahim Selim ile Bunu Ben de Yaparım olmak üzere daha pek çok podcast’ler dinleyebilirsiniz. Peki; ‘Castbox nasıl kullanılır’? ‘Castbox canlı yayın nasıl başlatılır’? ‘Castbox uygulaması ücretli mi’? ‘Castbox abonelik ücreti’. Detaylar haberimizin devamında. 

Castbox Nasıl Kullanılır? 

Castbox Canlı Yayın Nasıl Başlatılır?

 

Castbox uygulamasında ilk etapta karşınıza çıkan ekranlarda ‘continue’ yazısına dokunarak ilerliyorsunuz ve uygulamanın cihazınızdaki fotoğraf, medya ve dosyalara erişim iznini onaylıyorsunuz. 

Castbox Abonelik Ücreti

Uygulamada altta discovercommunitylibrarypersonal seçeneklerini göreceksiniz.  

Castbox Abonelik Ücreti

Discover’ yani keşfet ile uygulamadan müzik, komedi, eğitim, haberler, en iyi şovlar olmak üzere çeşitli kategorilerde dinlemek üzere podcast’ler ekranınızda listelenecektir. Üstte gördüğünüz arama alanına yazarak ama yapabilir veya ‘mikrofon’ ifadesine dokunarak sesli arama yapabilirsiniz.  

Castbox Abonelik Ücreti

‘Community’ seçeneğine geldiğinizde kullanıcıların yorumlarıyla veya postlarıyla karşılaşacaksınız. Sağ üstte gördüğünüz ‘kalem’ ifadesine dokunarak siz de burada bir post paylaşabilirsiniz. Bu sayfada bir de ‘arama’ ifadesi bulunuyor. ‘Arama’ ifadesine dokunduğunuzda da arama geçmişinizi görebilirsiniz.

Castbox Abonelik Ücreti

‘Library’ sizin kütüphanenizi ifade ediyor. Burada indirilenler, yeni bölümler, favoriler ve playlists yer alacaktır. Sağda yer alan arama alanından yine arama yapabilirsiniz. Bununla birlikte ‘saat’ ifadesine dokunarak dinlediğiniz podcast’leri, yani geçmişinizi görüntüleyebilirsiniz. 

Castbox Abonelik Ücreti

Geçmişinizi tek tek silmek için ‘×’ ifadesine basabilir veya toplu olarak temizlemek istiyorsanız da ‘çöp kutusu’ ifadesine dokunabilirsiniz. 

Castbox Abonelik Ücreti

Personal’ seçeneği ise profilinizi ifade ediyor. Burada takipçilerinizi, takip ettiklerinizi görebilirsiniz. Ayarlara gidebilirsiniz. Profilinizde bir de record, livecast ve podcaster seçenekleri yer alacaktır. 

Castbox Abonelik Ücreti

Podcaster’ seçeneğine geldiğinizde şovlarınızı, tekrar dinlediklerinizi ve kaydettiğiniz ses kayıtlarını görebilirsiniz. Sağda gördüğünüz ‘mikrofon’ ifadesine dokunarak yine ses kaydedebilirsiniz. 

Castbox Canlı Yayın Nasıl Başlatılır? 

Castbox Abonelik Ücreti

‘Record’ seçeneğine dokunduğunuzda ses kaydı yapabilirsiniz. Aldığınız ses kaydını ‘save’ yazısına dokunarak kaydedebilirsiniz. 

Castbox Abonelik Ücreti

Livecast’ seçeneğine dokunarak da canlı yayın başlatabilirsiniz. Yayınınızı başlatmadan önce bir isim yazabilir, ardından ‘greetings’ yazan alandan açıklamanızı girebilirsiniz. Daha sonra dili belirleyebilir, komedi, müzik, spor ve pek çok konuda tag, yani etiket koyabilirsiniz. ‘Bildirim ifadesine dokunarak, canlı yayın başlattığınızda fanlarınıza yani takipçilerinize bildirim gönderilmesini sağlayabilirsiniz. ‘E’ ifadesine dokunduğunuzda yayınınızın açık içerik yapar veya açık içerikten kaldırırsınız. ‘Göz’ şeklinde yer alan ifadeye dokunduğunuzda ise yayınınızın keşfet sayfasında görünüp görünmemesine dair ayarlamayı yapabilirsiniz. ‘Rec’ ifadesi ise otomatik yayını başlatır veya kapatabilirsiniz de. ‘Start now’ yazan kutucuğa dokunarak da yayınınızı başlatabilirsiniz. 

Castbox Abonelik Ücreti

Bir yayını dinlemek için açtığınızda sırasıyla ‘kalp’ ifadesine dokunarak favori listenize kaydedebilirsiniz. ‘Ok’ ifadesine dokunarak bu yayını indirebilirsiniz. Playlistinize  ekleyebilirsiniz. Arkadaşlarınızla paylaşabilir ve yorum yapabilirsiniz. Sağ altta yer alan ‘saat’ ifadesine dokunduğunuzda ise dinlediğiniz yayını, müziği vb. 5 ile 120 dakikaya kadar zamanlamayı ayarlayabilirsiniz.  

Castbox Uygulaması Ücretli mi? Castbox Uygulaması Abonelik Ücreti  

Castbox uygulamasının 1 ay, yıllık ve 3 aylık abonelik paketleri bulunuyor. 1 aylık üyeliğin ücreti 31,99 TL. Yıllık pakette 3 gün ücretsiz kullanım imkanı sağlıyor. Abonelik ücreti ise 164,99 TL olarak karşımıza çıkıyor. 3 aylık üyeliğin fiyatı da 65,99 TL’dir.  

Castbox uygulamasının üyelere sunduğu avantajlar arasında, Reklam olmaması, gelişmiş oynatma ayarları, sınırsız abonelik ve kullanıcıya göre kişiselleştirilmiş bir ana sayfa düzeni yer alıyor.  

Castbox’ın podcast uygulamaları arasında en iyilerinden biri olabileceğini söylersek yanlış olmaz. Fakat uygulamada eksiklik olarak Türkçe dilde kullanılamıyor olduğunu da eklemek gerekiyor. Bunun yanı sıra pek çok trend ve keyifli podcast’leri bir arada bulabileceğiniz bir uygulama olarak da adından söz ettiriyor. Kullanıcı yorumlarına bakıldığında uygulamayı beğenmeyenlerin olduğunu da göreceksiniz ama beğenenler ve kullanmaktan keyif alan kullanıcı sayısının daha fazla.  

Castbox uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Instagram TikTok’taki Gezinme Yöntemini Hikayeler Bölümünde Test Ediyor

Google, Tüm Android Telefonlara Kalp Atış ve Nefes Alış Hızı Ölçme Özelliği Ekliyor

Apple Analisti: “Apple Car ‘ın Direksiyon ile Gelmesini Beklemeyin”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz