Oyuncuları Korkutan En İyi Oyunlar

Korku, gerilim türünü tercih edenler için yürekleri ağza getirecek ‘en iyi 10 korku oyunu’ listesiyle karşınızdayız. İşe; ‘Gerilim dolu hikâyeye sahip oyunlar.’ ‘En sevilen korku oyunları.’ ‘Oyuncuları korkutan en iyi oyunlar.’

Listemizde yer verdiğimiz oyunlarla kendinizi korku dolu bir maceranın içinde bulacaksanız. Peki; ‘en sevilen korku oyunları’ hangileridir? İşte; ‘En iyi 10 korku oyunu.’ ‘Gerilim dolu hikâyeye sahip oyunlar.’ ‘Oyuncuları korkutan en iyi oyunlar.’

En İyi 10 Korku Oyunu

Oyuncuları Korkutan En İyi Oyunlar

 

  • Layers of Fear
  • Dead Space
  • Outlast
  • Monstrum
  • Residen Evil 7: Biohazard
  • Alien: Isolation
  • Phasmophobia
  • Pacify
  • Little Nightmares
  • Until Dawn: Rush of Blood 
Layers of Fear

Oyuncuları Korkutan En İyi OyunlarGerilim dolu hikayeye sahip oyunlar listemize ilk sırada Layers of Fear ile başlıyoruz. Psikolojik korku türünde olan bu oyunda, oyuncu akıl sağlığını kaybetmiş ve eserini tamamlamaya çalışan bir ressamı oynamaktadır. Birinci şahıs oynanan oyunda ilerledikçe ressamla ilgili gizli gerçekler de ortaya çıkmakta ve korku dozu artmaktadır. Bununla birlikte oyuncu çeşitli ipuçlarını keşfetmeye çalışır.

Dead Space

Oyuncuları Korkutan En İyi OyunlarKorku, macera türünde üçüncü şahıs nişancı oyunu olan Dead Space’de uzaylı DNA’ları, ölü bedenleri enfekte ederek Necromorphs adlı yaratıklara dönüştürmüştür. Isaac Clarke adlı bir mühendisi oynayan oyuncu da bu yaratıklara karşı mücadele etmektedir.

Outlast

Oyuncuları Korkutan En İyi OyunlarSırada gerilim dolu bir deneyim yaşayacağınız Outlast yer alıyor. Birinci şahıs hayatta kalma oyunu olan Outlast, bir gazetecinin garip olayların yaşandığına dair konuşulması üzerine bir akıl hastanesine haber yapmak için gitmesini konu alıyor. Piyasaya çıktığı dönemde de korku niteliğiyle övgüleri toplayan oyunda, gazeteciyi oynayan oyuncuların elinde kamerasından başka bir şey bulunmuyor. Bu nedenle oyuncu karşısına çıkabilecek tehlikelere karşı savunmasız kalarak korku dolu bir maceranın içine giriyor.

Monstrum

Oyuncuları Korkutan En İyi OyunlarHayatta kalma korku oyunlarından olan Monstrum’da peşinize düşen yaratıklardan kaçmaya çalışıyorsunuz. Fakat bu yaratıklardan kaçarken aynı zamanda size destek olabilecek çeşitli araçlar da bulmanız gerekiyor. Bununla birlikte oyuncunun ölmesi durumunda oyun başa dönüyor. Dolayısıyla oyunun başa dönmesini istemeyeceğiniz için tam anlamıyla bir ölüm kalım savaşı veriyorsunuz.

Residen Evil 7: Biohazard

Oyuncuları Korkutan En İyi OyunlarHikâyesinin terk edilmiş bir evde geçtiği Residen Evil 7: Biohazard, Ethan Winters’ın kayıp olan eşi Mia’yı aramasını konu ediniyor. Bu süreçte de Ethan, karşısına çıkan yaratıklarla savaşmak zorunda kalıyor. Aksiyondan ziyade daha çok hayatta kalma temasının ağırlıkta olduğu oyunda ilerlerken karşınıza çeşitli bulmacalar da çıkıyor. Residen Evil 7: Biohazard türünde genel olarak olumlu eleştiriler alan bir oyundur.

Alien: Isolation

Oyuncuları Korkutan En İyi OyunlarBirinci şahıs hayatta kalma türünde olan bir diğer oyun da Alien: Isolation. Bir ticari uzay aracı olan Nostromo 15 sene önce kaybolmuştur. Amanda karakteri ise bu araçla birlikte kaybolan annesi Ellen Ripley’i aramaktadır.

Phasmophobia

Oyuncuları Korkutan En İyi Oyunlar2020’de oldukça ilgi gören oyunlardan olan Phasmophobia’nın en dikkat çeken kısımlarından biri de VR özelliğinin olmasıydı. Dört oyunculu olan Phasmophobia’da oyuncular paranormal olayların yaşandığı terkedilmiş yerlerde kanıtlar bulmaya çalışıyor. Psikolojik korku türünde olması nedeniyle de ilgiyi üzerinde toplayan oyunda hayaletlerle konuşarak iletişim kurabiliyorsunuz. Aynı zamanda oyunda toplamda 12 hayalet bulunuyor.

Pacify

Oyuncuları Korkutan En İyi OyunlarTam anlamıyla korku filmi gerilimi yaşatan Pacify, çok oyunculu bir hayata kalma oyunudur. Oyunda PAH Inc. adındaki bir şirket, perili olduğu söylenen evlerin aslında öyle olmadığına dair sizden kanıt toplamanızı istiyor. İsterseniz tek oyunculu isterseniz de çok oyunculu modda oynayabileceğiniz oyunda bir ekip kurarak evi araştırmaya başlayabilirsiniz. Oyunu Steam üzerinden satın alabiliyorsunuz.

Little Nightmares

Oyuncuları Korkutan En İyi OyunlarKorkudan ziyade daha çok gerilim dolu öğeleri tercih edenlere birebir olan bir oyunla listemizin sonuna geliyoruz. Oyunda Six adlı sarı yağmurluğuyla bir ana karakter bulunuyor ve Maw adlı bir gemiden kaçmaya çalışıyor. Gemide bulunan diğer kişiler ise farklı fiziksel özellikleriyle dikkat çekiyor. Oyunda aynı zamanda düşmanlarınız da ön plana çıkıyor. Dolayısıyla düşmanlardan gizlenmeniz gerekiyor. Karakterimiz Six de bir çocuk olduğu için oyuncuların gizlilik konusunda pek sorun yaşamayacağını söyleyebiliriz fakat küçük bir hatanızda düşmanlarınızın sizi alt etmesi an meselesi oluyor. Diğer yandan düşmanların rutinlerini öğrenerek hareket etmeniz de geliştirebileceğiniz stratejiler arasında.

Until Dawn: Rush of Blood 

Oyuncuları Korkutan En İyi OyunlarEn sevilen korku oyunları listemizi Until Dawn: Rush of Blood ile sonlandırıyoruz. En rahatsız hız treni deneyimini yaşayacağınız oyunu VR özelliğiyle oynayabiliyorsunuz. Korku gerilim türünde oldukça eğlenceli olan oyunda, oyuncular her anlamda silahlanarak düşman ordusunun içine dalıyor. 7 bölüm olan oyunda, siz trende ilerlerken çeşitli korku temalarıyla karşılaşıyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:

Xbox Game Pass Kütüphanesine Kasım Ayında Eklenecek Oyunlar Belli Oldu

Call of Duty Vanguard Sistem Gereksinimleri Paylaşıldı

Şimdi Amiral Gemileri Düşünsün! – Xiaomi 11T Pro İlk İzlenimler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz