Androis, iOS Çeviri Uygulamaları
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

Tekno Safari editörleri olarak bu yazımızda seyahatlerinizde, iş yaşamınızda veya günlük hayatınızda kullanabileceğiniz en iyi mobil çeviri uygulamalarını derledik. İşte; ‘En iyi mobil çeviri uygulamaları’. ‘Çeviri uygulamaları’. ‘En iyi çeviri uygulamaları’. ‘Android, iOS çeviri uygulamaları’. ‘Tatillerinizde kullanabileceğiniz en iyi çeviri uygulamaları’. ‘İngilizce Türkçe çeviri uygulamaları’.  

Andorid ve iOS olmak üzere her kullanıcının indirebileceği en iyi 10 mobil çeviri uygulamasını hazırladığımız bu listemizde uygulamaların temel özelliklerine de kısaca değindik. Aynı zamanda beğendiğiniz uygulamayı tek dokunuşta indirebilmeniz için store mağaza bağlantılarını da paylaştık. İşte; ‘En iyi mobil çeviri uygulamaları’. ‘Çeviri uygulamaları’. ‘En iyi çeviri uygulamaları’. ‘Android, iOS çeviri uygulamaları’. ‘Tatillerinizde kullanabileceğiniz en iyi çeviri uygulamaları’. ‘İngilizce Türkçe çeviri uygulamaları’. 

En İyi Mobil Çeviri Uygulamaları 

Android, iOS Çeviri Uygulamaları

‘En iyi mobil çeviri uygulamaları’. ‘Çeviri uygulamaları’. ‘En iyi çeviri uygulamaları’. ‘Android, iOS çeviri uygulamaları’. ‘Tatillerinizde kullanabileceğiniz en iyi çeviri uygulamaları’. ‘İngilizce Türkçe çeviri uygulamaları’. Detaylar yazımızın devamında… 

  • Translator Pro 5.0 
  • Reverso 4.7 
  • SayHi 4.6 
  • Microsoft Translator 4.6 
  • Google Translate 4.5 
  • YandexTranslate 4.4 
  • Translate On Screen 4.2 
  • Naver Papago 4.1 
  • Translate Me 4.0 
  • iTranslate 3.8 
Translator Pro  

Android, iOS Çeviri Uygulamaları

En iyi mobil çeviri uygulamaları listemize ‘Translator Pro’ ile başlıyoruz. 49 dilde çeviri yapabilen Translator Pro birden fazla dil arasında iletişim kurmanıza olanak tanıyor. Tamamen ücretsiz kullanabileceğiniz uygulamada sesli tercüman özelliği bulunuyor ve böylece sözcüklerin telaffuzlarını da öğrenebiliyorsunuz. Bununla birlikte kamera ve fotoğraf tercüme etme özelliği sayesinde metinleri, görüntüleri 49 dilde çevirebiliyorsunuz. Translator Pro’yu herhangi bir sohbet uygulamasında da kullanabiliyor, burada tanıştığınız kişilerle istediğiniz dilde sohbetler gerçekleştirebiliyorsunuz. Aynı zamanda çevirileri telefonunuza kaydedebiliyor, ses ve metin çevirilerini paylaşabiliyor, sesli çevirilerinizi sık kullanılanlara ekleyebiliyorsunuz.  

Play Store 

Reverso  

Android, iOS Çeviri Uygulamaları

Tatillerinizde kullanabileceğiniz en iyi çeviri uygulamaları içerikli yazımıza sırada ‘Reverso’ ile devam ediyoruz. Yalnızca Android kullanıcıların indirebileceği bir uygulama olan Reverso 14 dilde çeviri imkanı sunuyor. Resmi belgeler, film altyazıları, metinleri çevirebileceğiniz bu uygulama seyahatlerinizde de oldukça kolaylık sağlayacaktır. Uygulamada geçmiş çevirileriniz ve favorilerinizden oluşan bir ifade kitapçığı, seçtiğiniz çevirilere göre sözcük listeleri oluşturma, cümlelerin doğal telaffuzlarını dinleme, çevirilerinizi e-posta ve sosyal medyada paylaşma gibi özellikler yer alıyor.  

Play Store 

SayHi  

Android, iOS Çeviri Uygulamaları

Dilleri parmaklarınızın ucunda bulabileceğiniz bir diğer mobil çeviri uygulaması da ‘SayHi’. 55 dilde çeviriler yapabildiğiniz uygulama, yeni bir dil öğrenme, yurt dışına seyahat etme, kişilerle farklı dillerde sohbet etme olanağı sunuyor. Siz karşınızdaki kişiyle iki farklı dilde sohbet ederken söyledikleriniz anında diğer bir dile çevriliyor.  

Play Store 

App Store 

Microsoft Translator 

Android, iOS Çeviri Uygulamaları

70’in üzerinde dilde çeviri yapabilen ‘Microsoft Translator’ uygulamasıyla listemize devam ediyoruz. Ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz bu uygulama, yazıları, metinleri, sesleri ve resimleri tercüme ediyor. Yolculuklarınızda çevrimdışı çeviriler için dilleri indirebiliyor, iki dilli sohbet için bölünmüş ekran kullanabiliyor, 100 kadar kişi ile çeşitli dillerde sohbetler edebiliyorsunuz. Ayrıca tercüme edilen cümlenizin nasıl telaffuz edildiğini öğrenmek için dinleyebiliyor ve sık kullandığınız çevirilerinizi kaydedebiliyorsunuz.  

Play Store 

App Store 

Google Translate  

Android, iOS Çeviri Uygulamaları

100’den fazla dilde çeviri yapabildiğiniz ‘Google Translate’ 59 dilde çevrimdışı çeviri yapma olanağı tanıyor. Kameranızı doğrultarak fotoğraflardaki metinleri anında çevirebildiğiniz uygulamanın diğer özellikleri arasında ise çevrilmiş kelimeleri kaydetme, iki dilde yapılan sohbetleri hızla çevirme, cihazlar arası senkronize yer alıyor. 

Play Store 

App Store 

Yandex Translate  

Android, iOS Çeviri Uygulamaları

Androis, iOS çeviri uygulamalarına yer verdiğimiz listemize sırada ‘Yandex Translate’ ile devam ediyoruz. Uygulamayı çevrimiçi modda 80’den fazla dilde kullanabiliyorsunuz. Sesli metin girişi özelliği sunan Yandex Translate hızlı metin giriş için otomatik önermeler, otomatik dil belirlemesi, çevirileri favorilere ekleme, geçmiş çeviri kayıtları seçeneklerini de beraberinde taşıyor.  

Play Store 

App Store 

Translate On Screen  

Android, iOS Çeviri Uygulamaları

Ücretli olarak indirebileceğiniz ve yalnızca iOS kullanıcılarına açık olan ‘Translate  On Screen’, 100’den fazla dil desteği sunuyor. Uygulamayı internette gezinirken, oyun oynarken ve seyahatlerinizde kullanabilirsiniz.  

Play Store 

Naver Papago  

Android, iOS Çeviri Uygulamaları

13 dilde çeviri desteği sunan ‘Naver Papago’ metin çevirisi, görsel çeviri, sesli çeviri, çevrimdışı çeviri, konuşma tercümesi, el yazısı tercümesi, web sitesi tercümesi, sözlük, küresel konuşma özellikleriyle en iyi çeviri uygulamaları listemizde yerini alıyor.  

Play Store 

App Store 

Translate Me  

Android, iOS Çeviri Uygulamaları

‘Translate Me’ uygulamasıyla 100’den fazla dilde metin, ses, fotoğraf ve sohbetlerden çeviri yapabiliyorsunuz. Anında çeviri için kameranızı kullanabilir veya galerinizden seçtiğiniz fotoğrafı çevirebilirsiniz. En doğru sonucu almak için uygulamanın seli çeviri özelliğini kullanabilir, dünyanın her yerinden kişilerle sohbet etmek için karşılıklı konuşmalar özelliğinden yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda deyimler özelliğini kullanarak seyahatlerinizde yabancı dillerdeki tüm önemli cümleleri öğrenebilirsiniz.  

App Store 

iTranslate  

Android, iOS Çeviri Uygulamaları

100’den fazla dilde çeviri yapma olanağı sunan bir diğer uygulamada ‘iTranslate’. Erkek veya kadın sesinde çevirileri dinleyebildiğiniz uygulamayı, çevrimiçi ve çevrimdışı modda kullanabiliyor, diğer uygulamalarda olduğu gibi metin ve bir internet sayfasını çevirebiliyor, farklı dillerde karşılıklı sohbetler gerçekleştirebiliyorsunuz.

Play Store 

App Store 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Clubhouse, İhtiyaç Duyduğundan Çok Daha Fazla Kullanıcı Verisi Topluyor! 

Apple’ın 2022 Yılında Piyasaya Sürülecek Olan iPhone Serisinin Uygun Fiyatlı Modeli, Daha Büyük Ekranla Gelecek 

Merakla Beklenen Xiaomi MIUI 13 Arayüz Güncellemesi Tarihi Açıklandı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz