iPhone 2022

Popüler Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun iddiasına göre; ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın 2022 yılında piyasaya sürülecek olan iPhone serisinin uygun fiyatlı modeli, daha büyük bir ekranla gelecek. 6.7 inç boyutunda bir ekrana sahip olması beklenen model, 900 doların altında bir fiyat etiketiyle piyasaya sürülecek.  

Popüler Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun iddialarına göre; ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın 2022 yılında piyasaya sürülecek olan iPhone serisi, 2 adet ulaşılabilir fiyat etiketine sahip ve daha büyük ekranlı model ile gelecek. Söz konusu modeller, 6.1 inç ve 6.7 inç ekran boyutuna sahip olacak. Seride ayrıca, aynı ekran boyutlarına sahip daha yüksek fiyatlı 2 model daha yer alacak. 6.7 inçlik uygun fiyatlı model, 900 doların altında bir fiyat etiketiyle piyasaya sürülecek.  

Kuo’nun iddiaları ayrıca, 2022 yılında görücüye çıkarılacak olan serinin ekran altı parmak izi okuyucuyla da birlikte geleceğine işaret etti. Geçen yıl tanıtılan iPhone 12 serisi, pandemi nedeniyle maske kullanımına geçiş yapılmasına bağlı olarak FaceID’nin işlevsiz hale gelmesinin ardından oluşan yaygın beklentinin aksine herhangi bir parmak izi sensörü bulundurmuyordu. Kısa bir süre önce ‘Patently Apple’ tarafından ortaya çıkarılan bir patent başvurusu ise Apple’ın, ekran altına yerleştirilen bir ‘Touch ID’ teknolojisi üzerinde çalıştığını göstermişti. Bu nedenle, Kuo tarafından ortaya atılan iddiaların da doğru çıkabileceği tahmin edildi.  

Apple, 2022 yılında yüksek fiyatlı iPhone modellerini 48 MP geniş açı kamerayla kullanıma sunacak 

Apple iPhone 2022

Bununla birlikte; ünlü Apple analisti, 2022 yılında satışa sunulacak olan yüksek fiyatlı iPhone modellerinin, 48 MP’lik bir geniş açı kameraya da sahip olacağını belirtti. Ayrıca serinin, 5.4 inç ekran boyutuna sahip bir ‘iPhone Mini’ bulundurmayacağının da altı çizildi. Apple, kısa bir süre önce satışların oldukça düşük olması nedeniyle ‘iPhone 12 Mini’ üretimini de kademeli olarak durdurmaya başlamıştı.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Apple, Yeni ‘iPhone’ Modellerini Tamamen Geri Dönüştürülebilir Materyallerden Üretmeyi Hedefliyor 

Mahkemeden Apple Türkiye’ye Dijital Miras Talebi!

Söylentiler Doğru Çıktı: iPhone 12 mini Üretimi Durduruldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz