Samsung, 11 Şubat akşamı ”Unpacked” etkinliğinde yeni amiral gemisi serisi Galaxy S20 serisiyle birlikte katlanabilir ekranlı akıllı telefonu Galaxy Z Flip’i ve yeni nesil kablosuz kulaklığı Galaxy Buds+’ı duyurmuştu. Şirket, bugün ise yeni powerbank’i ile beraber araç şarj cihazını da tanıttı.

Samsung, Şubat ayına hızlı ve hareketli bir girişle devam ediyor. Şirketin duyurduğu powerbank 10.00 mAh bataryaya sahip. Samsung’un tüketicilere sunduğu yeni araç şarj cihazı ise 45 watt’lık hızlı şarjı destekliyor. Yeni powerbank modeli, 25 watt hızlı şarj desteklerken, bunun yanında 7.5 watt kablosuz şarj imkanı sunuyor. 

1 adet USB Type-A ve 2 adet USB Type-C bağlantı girişiyle gelen powerbank, aynı anda iki cihazın şarj edilebilmesine olanak sağlıyor.  Doğrudan şarj özelliğine de sahip olan powerbank, bir yandan şarj edilirken diğer yandan da farklı bir cihazı şarj edebiliyor.

Şirketin piyasaya sunacağı yeni powerbank’i ayrıca kablosuz şarj desteğine de sahip olacak. Maksimum 7.5 watt destek sunacak olan cihazın bu sayede tüketicilerin işlerini daha da kolaylaştırması bekleniyor. 

Samsung, yeni duyurduğu kablosuz şarj desteğine sahip olan powerbank’in ulaşılabilirliği hakkında bir açıklama yapmadı, ancak cihaz 79.99 dolar’lık (yaklaşık 485 TL + vergiler) fiyat etiketine sahip olacak. 

Şirketin tanıttığı bir diğer ürün olan yeni araç içi şarj cihazının ise kullanıcılara USB Type-C bağlantısında 45 watt, USB Type-A bağlantısında ise 15 watt’a kadar destek sunacağı aktarıldı. USB Power Delivery desteği olan ürünler, bu aparat aracılığıyla daha da hızlı şarj olabiliyorlar. Samsung araç çakmaklıklarına takılarak kullanılabilecek cihazı için fiyat ve erişebilirlik hakkında henüz bir yapmadı.

Samsung, dünyanın en büyük 8K ekranını tanıttı

Samsung Galaxy Z Flip Tanıtıldı – Fiyat ve Teknik Özellikler