Epic Games Store Parti
Okuma Süresi
1 dakika

Epic Games Store, resmi internet sitesi üzerinden yaptığı bir paylaşımda içlerinde parti sisteminin de yer aldığı bir grup yeni özelliği platforma eklemeye hazırlandığını duyurdu. Yeni özellikler kapsamında; platforma ayrıca, kullanıcıların arkadaşlarının kim olduğunu görmelerini daha hale getiren oyuncu kartı özelliğinin de ekleneceği belirtildi.  

Son birkaç yıl içerisinde Valve, Steam bünyesine oyun önerileri ve sosyal ağ özellikleri gibi yenilikler ekleyerek en büyük rakibi ‘Epic Games Store’ tarafından yaratılan tehdide karşı yanıt vermeye çalıştı. Bu kez de Epic Games’in, 2021 yılında Epic Games Store’un sosyal ağ özelliklerini desteklemeyi planlayarak benzer bir hamle yaptığı ifade edildi.  

Bu kapsamda; Epic Games Store, resmi internet sitesi üzerinden yaptığı bir paylaşımda içlerinde parti sisteminin de yer aldığı bir grup yeni özelliği platforma eklemeye hazırlandığını duyurdu. Söz konusu parti sisteminin, Discord benzeri bir sesli ve yazılı sohbet özelliğini içereceği belirtildi. Özelliğin ayrıca, partiye katılan kullanıcıların neler yaptığının anlaşılmasını mümkün kılacak şekilde oyun içi deneyimi genişleteceğinin de altı çizildi. Epic Store, parti sisteminin ne zaman platforma entegre edileceğine ilişkin detaylı bir bilgi paylaşımında ise bulunmadı. Konuya ilişkin yapılan tahminler, halihazırda platformda var olan ‘Whispers’ isimli mesajlaşma özelliğinin de kısa bir süre içerisinde Epic Games Store bünyesinden kaldırılacağına işaret etti.  

Epic Games Store, Mart ayı içerisinde bünyesine ‘Oyuncu Kartları’ özelliğini de ekleyecek

Epic Store Oyuncu Kartları

Paylaşılan diğer detaylara göre; Epic Games Store, Mart ayı içerisinde bünyesine ‘Oyuncu Kartları’ isimli bir özelliği de ekleyecek. Söz konusu özellik, belli bir kullanıcının kim olduğunun anlaşılabilmesini daha kolay hale getirecek. Platforma eklenen yeni özelliklerin, Epic Games Store’u Steam’den daha avantajlı bir hale getirip getirmeyeceği ise henüz bilinmiyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Epic Games Store, 15 Gün Boyunca Her Gün 1 Ücretsiz Oyun Erişime Açacak

‘Elite Dangerous’ ve ‘The World Next Door’, Epic Games Store’da Ücretsiz Oldu

Epic Games Store, ‘Costume Quest 2’ ve ‘Layers of Fear 2’yi 22-29 Ekim Tarihleri Arasında Ücretsiz Olarak Yayınlayacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz