Mansur Yavaş Twitch Rekor
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Kısa bir süre önce resmi Twitch hesabı açtığını duyuran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Twitch yayıncısı Pqueen’in 17 Mart akşamı yapılan yayını, rekor sayıda izleyiciye ulaştı. Yaklaşık 2 milyon kişinin izlediği yayının, Türkiye’de anlık izlenme rekoru kırdığı ifade edildi.  

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kısa bir süre önce kendi Twitch hesabını açtığını duyurmuştu. Oyun tutkunları tarafından yaygın olarak kullanılan popüler canlı yayın platformu Twitch, yaşanan gelişmeden kısa bir süre sonra Yavaş’ın hesabını doğrulamıştı. Yavaş, bu gelişmeden hemen önce ise ünlü Twitch yayıncısı Pqueen’e resmi Twitter hesabı üzerinden yanıt vermiş ve platforma olan ilgisini göstermişti. Paylaşım, Yavaş’ın ‘Pqueen’in programına konuk olduğunu gösteren montajlı bir görsele yanıt olarak yapılmıştı. Yavaş, Twitter’da verdiği yanıtta “Sevgili Pelin, içeriklerin beni ve ailemi çok eğlendiriyor. Gençlerimizin pozitif enerjisi bizleri mutlu ediyor. Twitch’te bir gün yayınına katılıp chat’e selam vermek isterim” ifadelerini kullanmıştı. 

Yaşanan gelişmeler sonrası; Pqueen, “Pqueen ile kimdir” isimli programında Mansur Yavaş’ı konuk aldı. Kendisi de Twitch üzerinden yayın yapmaya başlayacak olan Mansur Yavaş ve Pqueen’in 17 Mart akşamı gerçekleştirilen yayını, rekor sayıda izleyiciye ulaştı. Yayın başlangıcında 160 bin seviyesinde olan anlık izleyici sayısının, daha sonra 360 bin seviyesine kadar ulaştığı belirtildi. Söz konusu rakamın, Türkiye’de anlık izlenme rekoruna tekabül ettiğinin de altı çizildi. Bununla birlikte yayının, totalde 2 milyona yakın kişi tarafından izlendiği dile getirildi.  

Pqueen ve Mansur Yavaş tarafından yapılan Twitch yayını, ‘Yeşilin Başkenti’ projesine destek olacak

Mansur Yavaş Pqueen Twitch

Diğer yandan; Pqueen ve Mansur Yavaş tarafından gerçekleştirilen Twitch yayınından elde edilen gelirin, ‘Yeşilin Başkenti’ projesine aktarılacağı belirtilmişti. Bu nedenle; yayının başlamasının ardından ‘Mansur’ ve ‘#YeşilinBaşkenti’ ifadeleri, Twitter’da ‘TT’ listesine girdi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yayının ardından Twitter’da programa ilişkin verileri paylaştı. Yavaş, paylaşımında Sevgili Pelin’e ve Twitch yayınımızı izleyerek canlı yayın rekoru kırmamıza vesile olan, #YeşilinBaşkenti projemize destekte bulunan herkese yürekten teşekkür ediyorum. Ankara’mızı sizin fikirleriniz ışığında yönetmeyi ve daima sizleri dinlemeyi sürdüreceğim. İyi ki varsınız” ifadelerini kullandı.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Mansur Yavaş, Resmi Twitch Hesabı Açtı 

Mansur Yavaş’ın Düzenlediği Bir İftar da Benden Kampanyası Siber Saldırıya Uğradı

Türkiye’nin İlk Dönüştürülmüş Yüzde 100 Elektrikli Otobüsü Tanıtıldı! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz