en-cok-izlenen-filmler-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

JustWatch, Eylül ayında en çok izlenen diziler ve filmler listesini yayınladı. Eylül ayının en çok izlenen filmi Kate iken, en çok izlenen dizisi ise The Walking Dead oldu.

Kişiye özel dizi ve film önerileri sunan arama motoru JustWatch, içerik aramaktan sıkılan kullanıcılar için özel olarak geliştirildi. 2014 yılından bu yana hizmet veren ve Türkiye’den de erişilebilen platform, her ay en çok izlenen diziler ve en çok izlenen filmlere ilişkin verileri yayınlıyor.

Netflix, BluTV, PuhuTV, Amazon Prime Video, Google Play Movies gibi birçok kaynakta bulunan tüm içerikleri derleyen JustWatch, kullanıcıların beğeni ve izleme alışkanlıklarına göre dizi ve film önerileri sunuyor. Kullanıcılar platform üzerinden doğrudan ilgili içerik sağlayıcısına yönlendiriliyor. Bu şekilde Türkiye’de en çok izlenen filmler ve diziler hakkında data oluşturulabiliyor. İşte Eylül ayının en çok izlenen diziler ve filmler listesi…

Türkiye’de En Çok İzlenen Filmler

en-cok-izlenen-filmler-teknosafari

1) Kate

kate-teknosafari

Kate, yetenekli bir suikastçı olan genç bir kadındır. Geri döndürülemez bir şekilde zehirlendiğini öğrenen Kate’in düşmanlarından intikam alabilmek için sadece 24 saati vardır. Düşmanlarından kanlı bir intikam almak için harekte geçen Kate, bu sırada eski kurbanlarından birinin kızıyla beklenmedik bir bağ kurar. Kate uzun zamandır hissetmediği bu duygulardan ders alıp son zamanlarını güzel mi geçirecek yoksa intikamın peşinden mi gidecektir.

2) Diriliş

dirilis-film-teknosafari

Hugh Glass kürkleri için hayvanları avlayan bir kuruluş için çalışan deneyimli bir tuzakçıdır. Fakat avlandıkları bölgelerde kendilerinden başka hem yerli Kızılderililer hem de Fransız birlikleri kol gezmektedir. Bir av ertesinde bir boz ayı tarafından ölümcül bir biçimde yaralanan Glass’ı, yavaşlamamak adına ekibi ölüme terk eder. Fakat bölgeyi herkesten iyi bilen avcı Glass hayata tutunur ve yavaş da olsa yaraları iyileşir. Zira yaşama tutunması için oldukça geçerli bir sebebi vardır…

3) Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi

alev-almis-bir-genc-kizin-portresi-film-teknosafari

Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi, 18. yüzyıl sonlarında Britanya’da genç bir kadının portresini yapmakla görevlendirilen bir sanatçının hikayesini konu ediyor. Marianne, izole bir adada yaşayan genç bir ressamdır. Genç kadın bir gün, manastırdan yeni ayrılan Heloise’in düğün portresini yapmakla görevlendirilir. Ancak portresinin yapıldığından Heloise’in haberinin olmaması gerekmektedir. Marianne, kendisine verilen görevi harfiyen yerine getirmek zorundadır ve bu yüzden de gündüzleri Heloise’i izleyip, geceleri portresini yapmaya karar verir. Bu durum gönülsüzce evlenmek üzere olan Heloise’in, yaklaşmakta olan düğün öncesi son özgür anlarını Marianne ile geçirmesine neden olur. İki kadın birlikte vakit geçirdikçe, aralarında beklenmedik bir yakınlaşma oluşur.

Türkiye’de En Çok İzlenen Diziler

en-cok-izlenen-diziler-teknosafari

1) The Walking Dead

The Walking Dead, ‘yabancı dizi’ kavramını Türkiye ile tanıştıran yapımlardan birisi olmuştur. Yakın zamanda final sezonu yayınlanacak olan film, zombiler ile dolu bir evrende geçiyor. Ancak tek tehlike ölüler değildir.

2) Squid Game

squid-game-teknosafari

Para sıkıntısı çeken yüzlerce oyuncu, tuhaf bir davet alır. Davette onlara cazipi bir ödül karşılığında çocuk oyunlarında yarışmaları teklif edilir. Teklifi kabul eden oyuncular, yarışmayı kazanırlarsa 40 milyon dolarlık büyük ödülün sahibi olacaktır. Ancak ödül cazip olsa da oyunun ölümcül riskleri vardır.

3) La Casa de Papel

La Casa De Papel Tarzı Diziler

Profesör olarak adlandırılan bir suç dehası, tarihin en büyük soygununu yapmayı planlar. Amacı İspanya Kraliyet Darphanesine girmektir. Bunun için de işlerinde uzman olan 8 suçludan oluşan bir ekip kurar. Ekip, 5 aylık bir eğitim sürecinden geçer ve bu sürede her ihtimali hesaba katarak soygunu kusursuz bir hale getirirler. Artık her şey hazırdır. 8 kişi, rehineleri de yanlarına alarak kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kilitler. Fakat hiç hesaba katmadıkları olaylar gerçekleşir.

İlginizi Çekebilir:

Haziran Ayında Türkiye’de En Çok İzlenen Film ve Diziler Açıklandı!

Netflix Dizisi Sweet Tooth ‘un İkinci Sezonu Geliyor

Netflix Dizi ve Filmlere Özel Ürünlerin Bulunduğu E-Ticaret Sitesi Açtı: Netflix.shop

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz