Facebook Messenger’a sadece cep telefonu numarası ile kaydolmak mümkünken yeni bir değişiklikle bu durumda farklılaştırılmaya gidildi. Yeni değişiklikle birlikte artık Facebook hesabı oluşturulmadan Messenger uygulaması kullanılamayacak.

Son zamanlarda rakip sosyal medya platformlarına göre yetkinliğini yitiren Facebook, platformu genişletmeye ve kullanıcıları içeride tutmaya yönelik çalışmalarını artırdı. Özellikle, yaşadığı skandallar sonucu itibarında zedelenmeler oluşan Facebook yapmış olduğu değişikliklerle kullanıcı kaybetmemeye özen gösterdiği gibi yeni kullanıcıları da platforma eklemek istiyor. Bu bağlamda eskiden telefon numarasıyla kaydolabilinen Messenger uygulamasında yeni değişiklikler gerçekleştirdi. Şirket artık mesajlaşma uygulamasını kullanabilmek için kullanıcılara Facebook hesabı açma şartı getirdi.

Söz konusu değişiklik bazı kullanıcıların yaptığı keşifler sonucu ortaya çıktı. Kullanıcılar ortaya çıkan bu değişiklik sebebiyle şikayetlerini dile getirmeye başladı.

Fark edilen değişiklik Facebook’un Yardım Merkezi tarafından da onaylandı. “Messenger’a Facebook hesabım olmadan giriş yapabilir miyim?” sorusu için artık olumsuz bir cevap yer alıyor. Sorunun cevabı “Hayır, Messenger kullanmak için Facebook hesabı oluşturmanız gerekiyor” şeklinde değiştirildi. Ancak bu değişiklik birçok kullanıcıda henüz gözükmüyor.

Messenger kullanıcılarının, Facebook hesabı açıp açmayacağı ya da alternatif başka bir uygulamaya geçip geçmeyeceği ise merak konusu.