Qualcomm’un geçen günlerde resmi olarak tanıttığı yeni üst düzey işlemcisi Snapdragon 870 ’i kullanan Motorola Edge S ’nin AnTuTu puanı belli oldu. Elde edilen veriler, çiçeği burnunda yonga setinin amiral gemisi performans sunan akıllı telefonlarla boy ölçüşeceğini gösteriyor. 

Qulacomm bu sene üst segment cihazlara güç verecek yeni işlemcisi Snapdragon 870 ‘i resmi olarak tanıtmıştı. Yeni yonga seti, şirketin aralık ayında tanıttığı yeni amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 888 ‘in Lite versiyonu olarak anılıyordu. Snapdragon 870, Snapdragon 888 ‘nin Lite versiyonu değil de geçen seneki amiral gemisi işlemci Snapdragon 865’le neredeyse aynı özelliklere sahip desek yeridir.  Bu bağlamda yeni işlemcinin de yüksek bir performans sunacağını söyleyebiliriz. Ortaya çıkan AnTuTu sonuçları da bunu kanıtlar nitelikte. 

Qualcom, yeni yonga seti Snapdragon 870’i tanıtırken bu işlemcinin ilk olarak Motorola, OPPO, Xiaomi akıllı telefonlara güç vereceğini de belirtmişti. Görünen o ki Snapdragon 870’ten gücünü alan ilk cihaz Motorola Edge S olacak. 

Motorola Edge S ‘nin, Snapdragon 870 ‘li AnTuTu Puanı

Motorola’nın çatı şirketi Lenovo’nun akıllı telefon bölümü genel müdürü Chen Jin’in Weibo’da yaptığı bir paylaşım Motorola Edge S’nin AnTuTu sonuçlarını ortaya koyunca, Snapdragon 870’in de performans sonuçları belli oldu. Bu bağlamda geçen senenin amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 865 maksimum 2.84GHz frekans hızı sunuyordu. Snapdragon 870’te ise bu hız 3.2GHz’e kadar çıkıyor. Bu hız farkının sonuçları da AnTuTu testinde ortaya çıktı. 

Snapdragon 870 ’i kullanan ilk akıllı telefon olan Motorola Edge S, AnTuTu testlerinde, 679.860 puan almayı başardı. Almış olduğu bu puan, Qualcomm’un en yüksek performans sunan Snapdragon 888’li Mi 11’in ardından konumlanmasına olanak tanıdı. Snapdragon 888’i ilk kullanan Mi 11 ise aynı AnTuTu testlerinde, 708.425 puan almayı başarmıştı. OPPO Find X3 Pro ve iQOO 7 ise Snapdragon 888’ten gücünü alıyordu. Bu cihazlar AnTuTu testlerinde 750 bin puanı aşmayı başarmıştı.

Snapdragon’un yeni işlemcisi muhtemelen, premium segment amiral gemisi akıllı cihazlarda değil de, fiyat performans ürünü olarak anılması beklenen üst düzey akıllı telefonlarda kullanılacak. Motorola Edge S’nin asıl performansı ise elbette ki cihaz satışa sunulduktan sonra daha net anlaşılacaktır. 

İlginizi Çekebilir:

OPPO Find X3, Snapdragon 888’li En Güçlü Telefon Olacak

Snapdragon 480 5G, Uygun Fiyatlı Telefonlara 5G Getirecek

Galaxy S21, S21 Plus ve S21 Ultra arasındaki farklar neler? Samsung Galaxy S21 serisine ilk bakış:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz