Sosyal medya platformu Facebook, Messenger uygulamasında bazı görüntü değişikliklerine gitti. Şirket yayımladığı blog yazısında mesajlaşma uygulamasının yeni temasını ve görünümünü de paylaştı. 

Popüler sosyal medya platformu Facebook, geçen haftalarda çatısı altında bulunan Instagram, WhatsApp ve Messenger’ın sohbetlerini birleştirme çalışmalarına başlamıştı. Şirket şimdilik Instagram ve Messenger sohbetlerini bir araya getirdiğini ancak şu an için birkaç ülkede kullanıma soktuğunu duyurmuştu. Facebook ilerleyen süreçlerde söz konusu özelliği tüm kullanıcıları için de yayınlayacağını açıklamıştı. 

Facebook’un henüz birkaç ülkeyle denediği ve Instagram ile Messenger’ın sohbetlerini birleştirdiği yeniliği için Messenger uygulamasının görüntüsünde bazı yeniliklere gitti. Facebook paylaştığı blog yazısında Messenger’ın yeni görüntüsünü ve temasını paylaştı.

Facebook Messenger ‘a görülen mesajları silme özelliği de ekleyecek

Facebook’un mesajlaşma uygulaması Messenger’a getirdiği yeni görünümde uygulamanın Instagram renklerini aldığı görülüyor. Söz konusu değişiklikle, yeni Messenger logosu, yeni standart sohbet rengi, özelleştirilmiş reaksiyonlar ve yeni sohbet temaları artık Instagram renklerine daha uygun oldu. Sosyal medya platformu yayınladığı blog yazısında ayrıca, selfie sticker’ları da ilerleyen dönemlerde kullanıcı beğenisine sunacağını belirtti. Bununla birlikte kullanıcılar mesajları gördüğünde silinmesine olanak sağlayacak ‘vanish mode’ özelliğinin de platforma entegre edileceğini belirtti.

Facebook, hem çatısı altında bulunan Instagram’a hem de mesajlaşma uygulamasına özellikle son dönemlerde pek çok yenilik ekledi. Şirket, geçen haftalarda Messenger uygulamasına eklediği yeni özellikle kullanıcıların uygulamada arkadaşlarıyla anda film izleme imkanına sahip olmasına olanak tanımıştı. Bu bağlamda Messenger’ı sadece bir mesajlaşma uygulaması olarak tanımlamak zorlaştı.

Messenger başkanı Stan Chundnovksy’nin paylaştığı blog yazısında ayrıca, Oculus desteğinin de uygulamaya entegre edileceğini açıkladı. Bununla birlikte, Messenger’ın önümüzdeki seneden itibaren üçüncü parti artırılmış gerçeklik efektlerini de destekleyeceği belirtildi.

İlginizi Çekebilir:

Facebook Yönetiminin, Sosyal Medya Düzenlemesi Kapsamında Türkiye’de Temsilci Bulundurmama Kararı Aldığı İddia Edildi 

Facebook, Instagram DM ile Messenger’ı Birleştirdi

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz