facebook oyun uygulaması
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Sosyal medya devi Facebook, yakın zaman sonra Twitch ve YouTube’a rakip olabilir. Oyun denilince akla ilk gelen platformlardan olan Twitch ve YouTube bu konuda neredeyse rakipsiz diyebiliriz. Ancak ortaya çıkan bilgilere göre, dünyada en fazla kullanıcıya sahip olan Facebook, yeni bir mobil oyun uygulaması ile kullanıcı karşısına çıkacak.

Facebook, platforma daha fazla genç kullanıcı çekebilmek ve onları içeride tutabilmek adına oyun alanına özellikle son dönemlerde çok daha fazla ilgi göstermeye başladı. Şirket oyun platformlarına gösterilen ilginin son derece önemli olduğunu ve bu bağlamda da yenilikler eklemeye devam edeceğini daha önce de belirtmişti. 

New York Times’ın haberine göre ise Facebook, yakın zamanda yeni bir oyun uygulaması tanıtacak. Yeni geliştirilen mobil oyun uygulaması ile birlikte, kullanıcıların yeni bir rekabete şahit olacakları düşünülüyor. Facebook’un yeni mobil oyun uygulamasının çok daha yenilikçi ve yayın topluluklarını göz önüne alacağı aktarılan bilgiler arasında yer alıyor. Uygulamanın ayrıca çevrimiçi oyunları da destekleyeceği ve gündelik hayatta da sıklıkla ve kolaylıkla kullanılabileceği belirtiliyor. 

Facebook’un yeni mobil oyun uygulaması 20 Nisan’da piyasaya sürülecek

Facebook’un yeni mobil oyun uygulamasının 20 Nisan’da piyasaya sürüleceği aktarılırken, uygulamanın öncelikli olarak Android ekosisteminde kullanıcıya sunulacağı düşünülüyor. Daha sonra ise iOS cihazlarda kullanılabilmesi planlıyor.

Facebook Gaming’in büyümeye devam etmesi ve izleyicilerin de artışının ciddi derecede yükselmesi sebebiyle Facebook, oyun alanına çok daha fazla yöneliyor. Bunun yanı sıra küresel bir krize sebep olan koronavirüs salgını sebebiyle insanların evlerine kapandı. Bu durum ise şirketin yeni mobil oyun uygulaması için ise oldukça iyi bir zamanlama olarak düşünülüyor. 20 Nisan’da piyasaya sürüleceği düşünülen uygulamanın ilk olarak Haziran ayında tanıtılması planlanıyordu. Ancak değişen koşullar sebebiyle uygulamanın çok daha erkene çekildiği de edinilen bilgiler arasında.

Facebook oyun uygulaması oldukça önemli

Uygulama başkanı  Fidji Simo New York Times’a verdiği röportajda, “Oyuna yatırım yapmak bizim için bir öncelik haline geldi, çünkü oyunları gerçekten insanları birbirine bağlayan bir eğlence biçimi olarak görüyoruz. Bu durum sadece bir tür pasif tüketim değil, etkileşimli ve insanları bir araya getiren bir eğlence olarak da öne çıkıyor.” sözlerini kullandı. Söz konusu açıklama ile birlikte Facebook’un yeni mobil uygulamasına ne kadar önem verdiği de anlaşılıyor.

Facebook uzun yıllardır oyun alanına yatırım yapmaya ve çok daha farklı içerikler oluşturarak çeşitli oyun turnuvalarına da ev sahipliği yapıyor. Ancak Twitch ve YouTube’un oyun turnuvalarında uzun yıllardır süren liderliği sebebiyle, şirket beklediği ilgiyi tam olarak yakalayamıyordu. Şirketin bu sebepleri de göz önüne alınca oyun uygulamasını erkene çekmesi ve uygulamayla birlikte söz konusu durumu tersine döndürmesi bekleniyor.

Facebook’un ayrıca, rakiplerini gerisinde bırakmak için, platforma canlı yayınla düğmesi eklemesi ve oyuncuların akışa çok daha kolay alışabilmesine yardımcı olacağı düşünülüyor. 20 Nisan’da piyasaya sürülmesi planlanan Facebook’un yeni mobil oyun uygulamasının detayları ise uygulama çıktığında netleşmiş olacak.

Kaynak: Link

İlginizi Çekebilir:

Facebook, koronavirüs ile alakalı emoji hazırlıyor

Facebook, oyun platformundaki yayıncılar için yeni sohbet kuralları düzenledi

RÖPORTAJ ADAM, DÜNYA’YA BENZEYEN GEZEGEN, SAÇ KESİMİ, INSTAGRAM MÜZİK – DigiToll #11

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz