Samsung, Galaxy S20 Ultra için yaptığı son güncellemeyi geri çekti. Galaxy S20 Ultra’da yaşanan hatalar nedeniyle kullanıcılar yeşil ekran ve yavaş şarj etme sorunu yaşıyordu.Samsung, Galaxy S20 Ultra için yayınladığı güncelleme ile kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için büyük bir çaba göstermişti. Söz konusu sıkıntıları gidermek amacıyla yeni bir güncelleme yayınlayan Samsung’da işler düzgün gitmedi ve şirket yayınladığı güncellemeyi geri çekmek zorunda kaldı.

Samsung’un birkaç önce kullanıcı beğenisine sunduğu yeni amiral gemisi serisi Galaxy S20’lerde yaşanan sorunları çözmek için çalışmalarını sıklaştırdığı biliniyor. Ancak yapılan çalışmalar planlanana göre gitmiyor gibi görünüyor. SamMobile’da yer alan bir habere göre, şirket, Galaxy S20 Ultra ‘ya güncelleme yayınladı. Ancak gelen arıza bildirimleri sebebiyle geri çekmek durumunda kaldı. Samsung, yayınlanan güncellemeyi neden geri çektiğine ilişkin bir açıklama yapmadı. Ancak kullanıcılar yüksek yenileme hızını kullanacağı zaman yeşil ekran ve yavaş şarj olma hatalarını şirkete bildirmişti. 

Samsung, Galaxy S20 Ultra güncelleme sorunu için açıklama yapmadı

Konu hakkında açıklama yapmayan Samsung, yeşil ekran sorunu ile birlikte diğer hataları (örneğin kameranın yavaş otomatik odaklanması) çözmek için çalışmalarını sürdürürken, yeni amiral gemisi serisi elbette ki düşüş yaşadı. Son derece iddialı bir çıkış gerçekleştiren yeni amiral gemisi serisi Galaxy S20’lerin 1.400 dolarlık (9.713 TL) fiyatı da göz önüne alınınca kullanıcıların kafalarındaki soru işaretleri de gittikçe artıyor.

Galaxy S20 Ultra ’da tazeleme sorunu

samsung galaxy s20 ultra güncelleme sorunu

Kullanıcılar Samsung Galaxy S20 Ultra için birçok ekran görüntüsü paylaştı. Bu paylaşımlarda yer alan görüntülerde ise Galaxy S20 Ultra’nın ekranının yeşile döndüğü görülüyordu. Özellikle uygulama geçişlerinde yaşanan söz konusu durum için tek çözüm önerisi ise cihazı kapatıp açmak. Bunun yanı sıra Glaxay S20 Ultra’da ekran yenileme hızı 120 Hz’deyken ekranın parlaklığının yüzde 30’un altına düştüğü de görülüyor. Samsung Galaxy S20 Ultra’da kullanıcıların yaşadığı sorunların Snapdragon 865 işlemcilerde değil Exynos 990 işlemcilerde ortaya çıkması durumu da mevcut.

Samsung’un son amiral gemisi Galaxy S20 serisinin en iddialı ve büyük cihazı olan Galaxy S20 Ultra, 6,9 inç’lik bir ekranla kullanıcı karşısına çıkmıştı. S20 ve S20 Plus’ta olduğu gibi ekranın içerisine dahil edilen bir ön kameraya sahip olan cihaz, standart çizgileri yakında takip edebiliyor.

İlginizi Çekebilir:

250 bin TL’lik lüks Samsung Galaxy S20 Ultra 

Yeni bir Samsung akıllı saat uygulaması, kullanıcılara el yıkama hatırlatması yapıyor

RÖPORTAJ ADAM, DÜNYA’YA BENZEYEN GEZEGEN, SAÇ KESİMİ, INSTAGRAM MÜZİK – DigiToll #11

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz