Cumartesi, Eylül 26, 2020
Ana Sayfa Dijital Facebook Paylaşımlarınızda Yeni Görüntü Seçenekleri Sunacak

Facebook Paylaşımlarınızda Yeni Görüntü Seçenekleri Sunacak

Facebook bir süredir üzerinde çalıştığı, paylaşımlarınıza farklılık getirecek yeni görüntü seçenekleri özelliğini test etmeye başladı.

Facebook, Ekim ayından bu yana yeni bir özellik üzerinde çalışma yapıyor. Artık Facebook üzerinde paylaşacağınız görselleri 4 farklı biçimde paylaşabileceksiniz. Aşağıdaki görüntülerde gönderilerinizin nasıl görüneceğine dair ekran görüntüsü yer alıyor.

Facebook Paylaşımlarınızda Yeni Görüntü Seçenekleri Sunacak

Mamum Billah isimli Facebook kullanıcısı tarafından paylaşılan örnekte görebileceğiniz gibi, görsellerin formatları paylaştığınız içeriğin altında seçenek olarak sizlere sunuluyor. Bu seçenekler kullanıcıya 4 farklı biçimde sunulacak. Söz konusu özellik şu anda çok az sayıda kullanıcı tarafından test edilse de yakın zamanda bu özelliğin tüm kullanıcılara açılması bekleniyor.

Facebook gönderi ayari

Bu güncelleme ile Facebook, gönderilerinizin özet akışında öne çıkarılmasına yardımcı olabilecek bir özellik olduğunu vurguluyor. Tabi ki bu özelliği kullanan çok sayıda kullanıcı oldukça bu özellikte sıradan hale gelecektir. Eğer bir marka veya hizmet satan firma iseniz ürünlerinizi veya hizmetlerinizi daha farklı bir şekilde sergilemek ve tanıtımlarınızı artırmak için bu formatları kullanabilirsiniz. Bu özellikte yer alan gönderi seçenekleri paylaşımlarınızı farklılaştıracaktır.

Özellik şu anda Facebook kişisel profiller için sunulmaktadır. İlerleyen zamanlarda Facebook Sayfalar için de bu özelliğin gelmesi bekleniyor.

Facebook’un yeni özelliği Instagram Layout’a benziyor

Facebook’un geliştirdiği bu özellik aslında çoğumuzun yıllardır Instagram’da kullandığı Layout from Instagram uygulaması aracına benziyor. Ancak Facebook’un sunmuş olduğu bu özellik ile gönderilerinize daha farklı seçenekler katmak için basit ve hızlı bir özellik olarak kullanılabilir.

Facebook son zamanlarda getirmiş olduğu özellikler ile platformunu canlı tutmaya ve sürekli ziyaretçi çekmeye çalışıyor. Instagram popüler olduğundan bu yana Facebook kullanımı önemli bir düşüş yaşadı. Facebook, bu tarz güncellemeler ile sürekli platformunu geliştirmeye çalışıyor ve bunun için insanların ilgisini çekebilecek güncellemeler yayınlıyor.

Facebook’un yeni görüntü seçenekleri özelliğini Facebook profilinizdeki paylaşımlarınızda görmüyorsanız merak etmeyin, şirketin açıklamasına göre yakında tüm kullanıcılara söz konusu özellik sunulacak.

İlginizi Çekebilir

Global ve Yerel iOS Uygulamalarında, Facebook Kaynaklı Bir Çökme Yaşandığı İddia Ediliyor

Facebook Giriş Bilgilerini Çalan 25 Uygulama, Google Play Store’dan Kaldırıldı

Kullanıcılar Artık Facebook ‘taki Siyasi Reklamları Kapatabilecek

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

blank
Emre Akpınarhttp://www.emreakpinar.com.tr
Web hizmetleri, Dijital pazarlama stratejileri ve Ürün Pazarlama deneyime sahip birey olarak paylaşmaktan zevk alır ve teknojiye ilgi duyar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

blank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Müzik ya da Podcast Dinlerken İşinize Yarayacak Az Bilinen Spotify Özellikleri – Pratik Yol (Video)

Dijital dünyadan önerileri derlediğimiz Pratik Yol’un yeni bölümü, Tekno Safari YouTube kanalında yayınlandı. Tekno Safari editörleri; Pratik Yol’da bu hafta, kullanıcıların müzik ya da ‘podcast’ yayınlarını dinlerken işine yarayabilecek az...

Huawei, ‘P Smart 2021’ Akıllı Telefon Modelini Tüm Özellikleri ile Tanıttı 

Huawei, ‘P Smart 2021’ isimli yeni akıllı telefon modelini tüm özellikleri ile birlikte tanıttı. Gücünü ‘Kirin 710A’ işlemci modelinden alacak olan cihazın, arka gövdesinde...

BMW Motorrad, ‘BMW M 1000 RR’ İsimli En Güçlü Motosiklet Modelini Tanıttı 

BMW Motorrad, ‘BMW M 1000 RR’ isimli şimdiye kadar ürettiği en güçlü motosiklet modeli olduğunu ifade ettiği yeni motosikletini tanıttı. Yeni ‘BMW M 1000 RR’ın, 2021...

K-Pop Grubu BLACKPINK, Albüm Tanıtımı İçin PUBG Mobile ile İş Birliği Yaptı! 

Dünyaca ünlü K-Pop grubu BLACKPINK, yeni albümünün tanıtımı için PUBG Mobile ile iş birliği yaptığını duyurdu. İş birliği kapsamında; oyuna tüm oyunculara açık olan özel...

Apple, Facebook Uygulamasının Etkinlik Bileti Satışlarından Yıl Sonuna Kadar Yüzde 30 Komisyon Almayacak 

Kısa bir süre önce AppStore’un aldığı komisyon konusunda kullanıcı bilgilendiren bir Facebook güncellemesini bloklayan Apple, uygulamanın etkinlik bileti satışlarından yıl sonuna kadar yüzde 30 komisyon almayacağını açıkladı. Facebook...