Prens Harry Meghan Markle Netflix
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Kısa bir süre önce İngiliz kraliyet ailesinden ayrıldıklarını açıklayan Prens Harry ve eşi Meghan Markle, birkaç sene devam edecek bir proje için Netflix ile anlaşma imzaladı. Dijital yayın devi, 2018 yılında Barack Obama ve Michelle Obama’yla da benzer bir anlaşmaya imza atmıştı.  

8 ay önce İngiliz kraliyet ailesinden ayrıldıklarını açıklayan Prens Harry ve eşi Meghan Markle, birkaç sene devam edecek bir içeriğin yapımı için Netflix ile anlaşma imzaladı. İkili, Mart ayından bu yana Los Angeles’ta yaşamaya başlamış ve kendi yapım şirketlerini kurmuştu. Şirketin; Netflix için belgesel, uzun metrajlı film, dizi ve çocuklara özel içerikler üreteceği ifade edildi. 

Çift, “New York Times”a yaptıkları açıklamada “Bilgilendiren ve aynı zamanda umut veren içerikler üretmeye odaklandık. Yeni ebeveynler olarak, ilham verici aile programları yapmak da bizim için önemli” ifadelerine yer verdi. Bununla birlikte ikili, Netflix’in 192 milyonluk abonesi ve geniş erişim ağı sayesinde etkili içerikler paylaşmalarına destek olacağına inandıklarına da işaret etti.  

Meghan Markle’ın eski bir oyuncu olması nedeniyle; haberin duyulmasının ardından birçok kişi, Markle’ın Netflix’in İngiliz kraliyet ailesini konu alan “The Crown” ya da başka bir yapımında rol alabileceğini tahmin etti. Eşiyle bir belgeselde bulunabileceğini belirten Markle ise oyunculuğa geri dönmek gibi bir planının olmadığının altını çizdi. Prens Harry, geçen hafta Netflix üzerinden yayınlanan “Rising Phoenix” isimli bir belgeselde de görülmüştü.  

Netflix, Barack Obama ve Michelle Obama’yla Oscar ödüllü bir belgesele imza atmıştı

Netflix Barack Obama

Diğer yandan şirket, anlaşmanın finansal detaylarıyla ilgili herhangi bir bilgi paylaşımında bulunmadı. Netflix, 2018 yılında da Barack Obama ve Michelle Obama ile benzer bir anlaşmaya imza atmıştı. Böylece ikilinin yapım şirketi, Netflix’e Oscar ödüllü bir belgesel armağan etmişti.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

RTÜK, Tartışmalı ‘Minnoşlar’ Filminin Afişi İçin Netflix’e Ceza Verdi! 

Netflix, ‘The Haunting: Bly Malikanesi’ Dizisi İçin Tanıtım Fragmanı Yayınladı 

Netflix, Yeni Bir Ücretsiz İzleme Kampanyası Başlattı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz