Facebook Yeni VR Gözlük
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Sosyal medya devi Facebook, VR gözlük serisine eklemeye hazırlandığı yeni ürünü ‘Oculus Quest 2’yi duyurdu. Ekim ayı içerisinde tüketici beğenisine sunulacak olan cihazın, depolama alanı seçeneklerine göre 299 dolarlık ve 399 dolarlık bir fiyat etiketiyle piyasaya sürüleceği ifade edildi. 

Sosyal medya devi Facebook, VR (Sanal Gerçeklik) gözlük modelleri arasına eklemeye hazırlandığı yeni ürünü ‘Oculus Quest 2’yi duyurdu. Cihazın, önceki nesil ‘Oculus Quest’ten daha uygun bir fiyat etiketiyle Ekim ayı içerisinde satışa sunulacağı ifade edildi. Şirket, yeni modelin ilk cihazdan yüzde 10 oranında daha hafif olduğunu belirtti. Daha ince bir tasarıma sahip olan gözlüğün ayrıca, üç farklı göz ayarına sahip olduğuna ve daha yumuşak bir kafa bandıyla tüketici beğenisine sunulacağına işaret edildi.

Aktarılan diğer detaylara göre; ‘Oculus Quest 2’, 6 GB RAM kapasitesi ve 64 GB ve 256 GB’lık dahili depolama alanı seçenekleri ile piyasaya sürülecek. Cihaz, gücünü Qualcomm ‘Snapdragon XR2’ işlemci modelinden alacak. Çözünürlük değeri ‘Oculus Quest’e göre yüzde 50 oranında geliştirilen model, tek parçalı LCD ekranıyla her iki gözde de 1832×1920 piksel çözünürlük sunacak. ‘Oculus Quest 2’nin paneli, 90 Hz ekran tazeleme hızına sahip olsa da bu oran, başlangıçta 72 Hz ile sınırlandırılacak. Geliştiriciler, 90 Hz desteğini ürün piyasaya sürüldükten bir süre sonra kullanıcı beğenisine sunacak. 

Facebook, ‘Oculus Quest 2’ VR gözlüğü 13 Ekim’de piyasaya sürecek 

Facebook Oculus Quest 2

Facebook, ‘Oculus Quest 2’ VR gözlüğü 13 Ekim’den itibaren 23 ülkede piyasaya sürecek. Ön sipariş süreci başlamış olan ürünün, 64 GB’lık modeli 299 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacak. 256 GB dahili depolama alanına sahip olan versiyon ise 399 dolar karşılığında satın alınabilecek. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Facebook, AR Tabanlı Bir Akıllı Gözlük Geliştirmek İçin Ray-Ban ile İş Birliği Yaptı 

Eski HTC CEO’su, 2020 Sonuna Kadar Yeni Bir VR Gözlük Tanıtacak

Panasonic’den dünyanın ilk HDR destekli VR gözlüğü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz