Okuma Süresi
1 dakika

Fenerbahçe Spor Kulübü YouTube sayfası dün akşam saatlerinde bilgisayar korsanları tarafından hacklendi. İşte konunu detayları!

Gelişen teknoloji, kolaylıklarla birlikte riskleri de beraberinde getiriyor. Özellikle internet ortamında kullandığımız uygulama ve sayfalar, yapay zeka ve benzeri teknolojilerle bizlere birçok imkan sunarken, hackerlara da yeni kapılar açıyor. Böylece siber saldırılar günden güne çoğalıyor. Hackerlar yalnızca bireysel kullanıcıların sosyal medya hesaplarını değil, şirketlerin veya kulüplerin hesaplarını da hedefleyebiliyor.

Devlet kurumlarının sistemlerinden bireysel kullanıcıların sosyal medya ve banka hesaplarına kadar birçok hesaba düzenlenen saldırılardan sonra, hackerlar şimdi de Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Youtube sayfasını hackledi.

Videolar Kaldırıldı!

Dün akşam saat 21 civarlarında, Fenerbahçe Spor Kulübü’ne ait YouTube sayfası, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından ele geçirildi. Sayfa hacklendikten sonra profil resmi değiştirildi. Ayrıca isim olarak da Fenerbahçe SK yerine Andrew Tate yazıldı. Olaydan birkaç dakika sonra ise sayfada bulunan tüm videoların kaldırıldığı görüldü.

Olaydan yaklaşık olarak 40 dakika sonra sayfanın ismi ve profil resmi tekrar eski haline döndürüldü. Bu da spor kulübünün hesabı geri almayı başardığını düşündürdü. Son zamanlarda artan bu siber saldırılar, kurumları ve kulüpleri tetikte olmaya yöneltti.

Fenerbahçe’den Resmi Açıklama Geldi!

Youtube’da Fenerbahçe sayfasının hacklendiğini fark eden kullanıcılar, gözünü Fenerbahçe’den gelecek açıklamaya çevirdi. Nihayet spor kulübünden beklenen açıklama geldi. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün resmi açıklaması şu şekildeydi:

Fenerbahçe YouTube resmî hesabımız bu akşam saat 20:52’de 12 dakika süre ile erişime engellenmiştir. 

YouTube Global ve YouTube Türkiye ekipleriyle yapılan görüşmeler sonucunda;
Dünya genelinde benzer birkaç büyük hesapta daha aynı problemin yaşadığı öğrenilmiş; hesabımız kontrolümüz altına alınmıştır. 

Sorunun kaynağı ile ilgili detaylı araştırma YouTube ekipleri tarafından Kulübümüz ile koordineli olarak devam ettirilmektedir. 

Kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz