Uber Erişim Engeli Kaldırıldı
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Uber’ için getirilen erişim engeli, İstinaf Mahkemesi tarafından kaldırıldı. Bununla birlikte; mahkeme, Uber’in sarı taksiler çalışmaya devam etmesine izin verdiğini açıkladı. Erişim engelinin kaldırılmasının ardından Uber’in, taksi ürünüyle Türkiye genelinde faaliyet göstermeye devam edebileceği ifade edildi.  

İstinaf Mahkemesi, kısa bir süre önce aldığı karar ile Uber’e Türkiye’de erişim engeli getiren ilk derece mahkemesi kararını hatalı buldu. Mahkemenin, kararı bozarak Uber’e erişim engelini kaldırdığı ifade edildi. Böylece tam 1 sene önce ‘Uber’ için getirilen erişim engeli, İstinaf Mahkemesi tarafından kaldırıldı. Mahkeme ayrıca, Uber’in sarı taksiler ile çalışmaya devam etmesine de izin verdi. Erişim engelinin kaldırılması ile birlikte Uber’in, taksi ürünüyle Türkiye genelinde faaliyet göstermeye devam edebileceği belirtildi.  

Yaşanan gelişme sonrası, Uber’in global sözcüsü konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yapılan açıklamada, “Türkiye’ye inanıyoruz ve bağlıyız. İstinaf mahkemesi Uber Taksi ile faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edebileceğimizi teyit ettiği için mutluyuz. Uygulamamızı İstanbul’daki tüm yolcu ve sarı taksi şoförlerine sunmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.  

Erişim engelinin kalkması ile ‘Uber’ uygulamasında, ‘UberTaksi’ hizmeti sunulabilecek

UberTaksi Hizmeti

Diğer yandan Uber, İstanbul’da hizmet vermeye başladığı 2014 yılından itibaren İstanbullular için popüler bir güvenli ulaşım seçeneği haline gelmişti. Uygulama, Türkiye’de 4.5 milyondan fazla kişi tarafından indirilmiş ve kullanılmıştı. Erişim engelinin kalkması ile ‘Uber’ uygulamasında, ‘UberTaksi’ hizmeti sunulabileceği dile getirildi. Uygulamanın ayrıca, bugüne kadar İstanbul’da 14 bin 500 taksi sürücüsü tarafından kullanılmış olduğunun da altı çizildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Uber’e erişim tamamen yasaklandı

Uber ve Hyundai uçan taksi projesini tanıttı

Uber Koronavirüs Önlemleri: Maske, Selfie ve Daha Fazlası

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz