Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

FIFA 21 ’in EA Play ve Xbox Game Pass’e ne zaman geleceği açıklandı. Elde edilen bilgilere göre, 6 Mayıs’ta oyunseverler FIFA 21’i deneyimleyebilecek.

Geliştiriciliğini ve yayıncılığını Electronic Arts’ın yaptığı ve en popüler spor oyunlarının başında yer alan FIFA serisinin son oyunu FIFA 21’in EA Play’e geleceği tarih resmi olarak açıklandı. EA Play ve dolaylı olarak Xbox Game Pass’e de eklenecek olan FIFA 21, 6 Mayıs itibariyle oynanabilecek. 

Pek çok oyunseverin uzun süredir beklediği FIFA 21’in EA Play’e ve Xbox Game Pass’e ekleneceği tarihin haberi, EA Play tarafından Twitter’dan duyuruldu. EA Play, yaptığı paylaşımda ‘Sahaya çıkmaya hazır mısınız? 6 Mayıs’ta EA Play’de # FIFA21’de bir olarak kazanın.’ ifadelerini kullandı. 

İlk olarak 5 Ekim 2020 tarihinde sunulan FIFA 21, EA Play’e 6 Mayıs’ta eklenecek. EA Play’e FIFA 21’in eklenmesi, Microsoft ile yapılan anlaşma sebebiyle Xbox Game Pass’e de eklenmesi anlamına geliyor. Yani hem EA Play hem de Xbox Game Pass aboneleri oyunu belirtilen tarihten itibaren ücretsiz olarak deneyimleyebilecek. 

EA Play’e eklenecek FIFA 21, kullanıcılara pek çok ödül ve özel erişim sunacak. Bu bağlamda EA Play aboneleri, temel oyunun yanı sıra “oyun içi mücadelelere, ödüllere, FIFA Ultimate Team formalarına ve Volta Futbol teçhizatı da dahil olmak üzere özel içeriğin kilidini açmaya” imkan bulacak. Ayrıca FUT oyuncuları, her sezonda XP bonusu kazanarak 30 seviye ödüllerine kısa sürede ulaşabilecekler. Söz konusu bu imkanlar, EA için oldukça önemli bir hamle olarak görülüyor. Çünkü temel oyunu daha fazla oyunsevere sunmak şirketin birinci gelir kaynaklarından olan FUT’un da potansiyel tabanını genişletme konusunda da yardımcı olabilir. 

EA Play ve Xbox Game Pass’e eklenecek FIFA 21’in yanı sıra, Knockout City de  EA Play, Xbox Game Pass Ultimate ve Xbox Pass PC üyeleri için ücretsiz olarak sunulacak. Ayrıca Dragon Quest Builders 2 de platforma eklenecek. Dragon Quest Builders 2’nin geriye dönük uyumluluğu bulunduğu için Xbox One dahil Xbox Series X ve S’de de oynanabilecek.

İlginizi Çekebilir:

PlayStation Plus, Mayıs Ayında Sunacağı Ücretsiz Oyunlar Listesini Açıkladı

2021’de En Çok Oynanan Ücretsiz Online Oyunlar Açıklandı

Tesla Model S Kazası, Kripto Para Yönetmeliği, Apple Spring Loaded | Haftalık Teknoloji Programı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz