Samsung Galaxy S21 FE, Samsung’un Meksika sitesinde görüldü. Yanlışlıkla listelendiği düşünülen cihazın bazı özellikleri de ortaya çıktı. 

Samsung’un geçen sene piyasaya sürdüğü Galaxy S20 FE modeli, çok yönlü özellikleri ve uygun sayılabilecek fiyatı sayesinde oldukça popüler oldu. Tüketicilerden aldığı geri bildirimi değerlendiren şirket telefonun yeni bir modelini geliştirmeye karar verdi. Pek çok kişi tarafından beğenilen Galaxy S20 FE’nin bu bağlamda halefi olacak Galaxy S21 FE’nin birkaç ay içinde de piyasaya sürülmesi bekleniyor. 

Şirketin halihazırda üzerinde çalıştığı bilinen Galaxy S21 FE için ortaya çıkan pek fazla bir bilgi bulunmuyordu. Ancak Samsung Meksika’nın internet sitesinde Galaxy S21 FE’nin listelendiği görüldü. GalaxyClub ise söz konusu durumu doğruladı. 

Her ne kadar internet sitesinde cihazın sadece adı yer alsa da Samsung’un ağustos ayında piyasa sürmeyi planladığı telefon hakkında Sammobile tarafından bazı bilgiler aktarıldı. 

Galaxy S21 FE bilinen özellikleri

Aktarılan detaylara göre Samsung Galaxy S21 FE, 6.4 inç büyüklüğünde düz AMOLED bir panelle gelecek. Cihazın kullanıcılara 120 Hz ekran tazeleme oranı sunacağı düşünülüyor. Cihazın gücünü Samsung’un yeni Exynos 2100 yonga setinden güç alması beklenirken, Kore ve ABD gibi belirli pazarlarda amiral gemisi Snapdragon 888 kullanacağı tahmin ediliyor. Ana kamera tasarımının Galaxy S21’e benzeyeceği ve üçlü kamera kurulumuna sahip olacağı ifade ediliyor. Arka kameranın ayrıca 4K 60 kare video çekebileceği de aktarılanlar arasında yer alıyor. Cihazın 700 dolar bandında satışa çıkacağı söyleniyor

Normal şartlarda şirketin yeni akıllı telefonunu ağustos ayında tanıtması bekleniyor. Ancak cihazın Samsung Meksika sitesinde yer alması akıllara tıpkı Galaxy S21 tanıtımında olduğu gibi lansmanın öne çekilme ihtimalini de artırıyor. Yine de bu durum için resmi bir açıklamayı beklemek daha doğru olacaktır. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:

ABD’de Galaxy S20 Sahipleri Samsung’a Üretim Hatası Sebebiyle Toplu Dava Açtı

Samsung Yeni Dizüstü Bilgisayar Serisi Galaxy Book ’u Tanıttı

Samsung Galaxy A72 Kutu Açılımı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz