Huawei Türkiye Genel Müdürü

Huawei, kısa bir süre önce Türkiye Genel Müdürü olarak Jing Li’nin atandığını açıkladı. Görevi Jing Li’ye devreden Xichu Zhao’nun ise önümüzdeki dönemde, şirketin Çin’in ‘Jiangsu’ eyaletindeki operasyonlarından sorumlu genel müdürü olarak görev alacağı ifade edildi.  

Huawei, kısa bir süre önce Türkiye Genel Müdürü olarak Jing Li’nin atandığını açıkladı. Yapılan üst düzey atamanın ardından Jing Li, 8 Aralık itibarıyla yeni genel müdürlük görevine başladıHuawei Türkiye Genel Müdürlüğü görevini Jing Li’ye devreden Xichu Zhao’nun ise önümüzdeki dönemde, şirketin Çin’in ‘Jiangsu’ eyaletindeki operasyonlarından sorumlu genel müdürü olarak görev alacağı ifade edildi. 

Aktarılan detaylara göre; Aralık 2020’de yeni görevine başlayan Jing Li, 2003 yılında bilgisayar mühendisliği alanındaki eğitimini tamamladı. Li daha sonra, Mart 2005’ten itibaren Huawei’de çalışmaya başladı ve 2007 yılından bu yana, 8 yılı aşkın süredir Huawei Türkiye’de çeşitli görevlerde bulundu. Temmuz 2016’dan Eylül 2019’a kadar Huawei Bulgaristan Genel Müdürü olarak görev yapan Jing Li, Eylül 2019’dan itibaren “Mobil Ağlar İş Grupları Direktörü” olarak yeniden Türkiye’ye döndü ve 8 Aralık 2020’den itibaren geçerli olmak üzere Huawei Türkiye Genel Müdürü’ olarak görevine başladı. 

Jing Li, Huawei Türkiye’deki üst düzey atamaya ilişkin değerlendirmelerde bulundu 

Jing Li Huawei

Diğer yandan Jing Li, yaşanan gelişmeler sonrası Huawei Türkiye’deki üst düzey atamaya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Liaçıklamasında Xichu Zhao’ya Türkiye’de son 2 yılda gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar için teşekkür ediyorum. Huawei olarak, 18 yıldır Türk BT sektöründe hizmet vermekteyiz. Bu dönemden sonra da müşterilerimiz için en iyi çözüm ve hizmetleri sağlamaya devam edeceğiz. Huawei her zaman olduğu gibi, Türkiye’nin bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki gelişimine katkıda bulunmayı sürdürecektir. 10’uncu yılını kutlayan Türkiye Ar-Ge Merkezimiz hem yerel hem de yurt dışı pazarlar için 5G, AI, HMS gibi alanlar başta olmak üzere, yenilikçi çözümler geliştirmeye devam edecektir. İş ortaklarımızla birlikte Türkiye için daha fazla değer yaratmaya kararlıyız” ifadelerini kullandı.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Huawei’nin En Çevreci Telefonu: Huawei Mate40 Pro 

Huawei, ‘Sıvı Lens’ Teknolojisini Kullanıma Sunmaya Hazırlanıyor 

Huawei ‘P50’ Ailesinin İşlemci ve Ekran Özellikleri Sızdırıldı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz