Okuma Süresi
2 dakika
Tüm dünyanın dijitalleşmesinin bir sonucu olarak sporun da bunun ayak uydurduğunu görmek gerçekten birçok kişiye hala ilginç gelebilir. Ama ülkemizin de içinde bulunduğu birçok ülkenin eMilli takımının karşı karşıya geldiği FIFA eNations Cup Avrupa Play-Off’ları oynanmaya devam ediyor. Hatta şampiyonluk karşılaşmalarına katılan eMilli futbol takımımız Norveç’e karşı kazandığı galibiyet ile Dünya Kupası’na katılmaya hak kazandı.
FIFA eNations Cup Avrupa Play Off kapsamında Norveç ile ikinci karşılaşmayı 3-2 önde bitiren eMilli takımımız, ülkemizi Dünya Kupası’na götürüyor. İşte detaylar!

eMilli Takımımız Dünya Kupasına Gidiyor

eMilli furbol takımımız, FIFA eNations Cup Avrupa Play-Off’ları kapsamında ilk karşılaşmada 1-0 mağlup ayrılmasının ardından bu akşam güzel sonuçlar elde etti. Yarı final karşılaşmalarında Norveç’i 3-2 yenerek Dünya Kupasına gitmeye hak kazanan takımımız ülkemize önemli bir gurur yaşattı. 2020 yılının aralık ayında kurulan e-Futbol Milli Takımımız, ilk mücadelesini ise 15 Mart’ta UEFA eEuro 2021 ön elemelerinde vermişti. Ülkemizdeki bu yeni oluşumun ana sponsorluğunu ise Turkcell üstlendi.

eFutbol Nedir?

Online platformlar üzerinden oynanan bir spor dalı olan e-Spor, Türkiye’de de yoğun bir ilgi ile karşı karlıya. Dünya çapında da büyük bir ilgi gören e-Spor’un ülkemizdeki startı ise 2020 yılına dayanıyor. 2020 yılının aralık ayında kurulan Türkiye e-Futbol Milli Takımı kuruluşundan bu yana yeni ve heyecanlı bir sürecin başlamasına neden oluyor. İlk mücadelesini 15 Mart’ta UEFA eEuro 2021 ön elemelerinde veren e-Futbol Milli Takımımızın ana sponsorluğunu ise Turkcell üstlendi. Peki ama resmi olarak e-Sporcu olmak için ne yapmak gerekiyor? Öncelikle Türkiye e-Spor Federasyonu üzerinden e-Spor lisansı alınması gerekiyor. Ama bunu yapabilmek için oynamak istediğiniz oyunu belirlemeniz lazım. Ve tabii ki seçmiş olduğunuz oyunda mouse ve klavye hareket reflekslerinizi geliştirmek için zaman ve emek harcamanız şart. Ve amacınız şampiyonluk ise kullandığınız ekipmanların da mutlaka konforlu ve işlevsel olmaları gerekiyor. Ayrıca tabii ki her başarı hikayesinde olduğu gibi eğer e-Sporcu olarak başarılı olmayı planlıyorsanız her gün bu işe düzenli bir şekilde vakit ayırarak e-Spor topluluklarına katılabilirsiniz. Akabinde lisansınızı alıp, tek başınıza ya da profesyonel takımlara girerek müsabakalara katılabilirsiniz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz