Okuma Süresi
2 dakika
Güncellemeleri ile meşhur olan Apple, yayınladığı son iOS ve iPadOS güncellemelerinin ardından birçok kullanıcıdan şikayetler almaya başladı. Buna göre kimi iPhone ve iPad kullanıcıları, söz konusu güncellemeyi gerçekleştirdikten sonra USB-A cihazları bağlamak için kullandıkları adaptörlerini kullanamaz hale geldiler.
Apple’ın son olarak yayınladığı iOS ve iPadOS güncellemesi, bazı iPad ve iPhone kullanıcılarının sorun yaşamasına neden oldu. Geçtiğimiz hafta yayınlanan iOS 16.5 ve iPadOS 16.5 güncellemeleri, bazı kullanıcıların iPhone ve iPad’in USB 3 Kamera Adaptörü dönüştürücüsü ile uyumluluğunu bozdu. İşte detaylar!

Güncellemeyi Yapanlar Şikayet Ediyor

Geçtiğimiz hafta Apple TV uygulamasına bir Spor sekmesi ekleyen Apple, bunun yanı sıra iPhone kullanıcıları için de ek duvar kağıdı seçenekleri sunan iOS 16.5 ve iPadOS 16.5′ güncellemelerini yayınladı. Daha iyi bir iPhone deneyimi sunmayı amaçlayan Apple, sonuçta birçok kullanıcıdan tam tersi yönde bildirim aldı. Bunun nedeni ise cihazlarına en son iOS ve iPadOS sürümlerini indirmiş olan kullanıcıların biraz acele etmiş olmaları olabilir. Çünkü bu güncellemeyi indiren kimi kullanıcılarda iPhone ve iPad’in Apple’ın Lightning -> USB 3 Kamera Adaptörü dönüştürücüsü ile uyumluluğunu bozuyor. Alınan hata ise dönüştürücüyü kullanırken ‘Donanım çok fazla güç çekiyor’ hatası.

Telefonumu Bile Şarj Etmiyor

Son Apple güncellemesini indiren bazı kullanıcılar Reddit’te iOS 16.5 güncellemesini yükledikten sonra dönüştürücülerinin çalışmayı nasıl durdurduğunu açıkça anlattı. Kullanıcılardan bir tanesi konu hakkında; “Ben de aynı sorunu yaşıyorum, sadece dijital ses kurulumumda – DAC’ım (Schiit Modi+) bu sabah iOS 16.5’e yükseltene kadar iPhone’umu bağlayan bu adaptörle sorunsuz çalışıyordu. Şimdi sadece “çok fazla güç çekiyor” hata mesajı veriyor ve artık DAC ile iletişim kurmak bir yana telefonumu şarj bile etmiyor.”

Apple bu aksesuarı bir kamera adaptörü olarak adlandırıyor ve çevrimiçi Apple Store’da “Lightning – USB 3 Kamera Adaptörünü bağladıktan sonra iPad Pro’nuz otomatik olarak Fotoğraflar uygulamasını açarak içe aktarılacak fotoğraf ve videoları seçmenize olanak tanıyor ve ardından bunları albümler halinde düzenliyor” diye yazdı. Apple’ın bu sorunu çözmek içinse acil bir şekilde iOS ve iPadOS 16.5.1 güncellemelerini yayınlayacağı bekleniyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz