Loop Alışkanlık Avantajları
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

Günlük hayatın koşturması içinde alınan bazı kararlar, hedefler unutulabiliyor ve ertelenebiliyor. Bu kararlar gerek sağlık gerek yazmak veya spor yapmak gibi herhangi bir konu hakkında olabiliyor. Aynı zamanda bize iyi geleceğine ve ihtiyacımız olduğunu düşündüğümüz bir eylemi alışkanlık haline getirme hedefi de bu ertelemeler ve unutmalar nedeniyle gerçekleşemiyor. Dolayısıyla yoğun şehir hayatı içinde sıkılan, bunalan insanlar haline geliyoruz. Oysa tüm bu karmaşa içinde, küçük bile olsa bir aktivitede karar kılıp hayatımızın sürekliliği haline getirebiliriz. Ayrıca bu aktiviteleri, mobil uygulamalar aracılığıyla alışkanlıklarımızdan biri yapabiliriz. Tekno Safari editörleri olarak ‘nedir, nasıl kullanılır’ içerikli haberimizde tam da böyle bir uygulamayla karşınızdayız.  Loop Alışkanlık uygulamasını inceleyerek nasıl alışkanlıklar oluşturabileceğinize değindik. İşte; ‘Loop Alışkanlık nedir’? ‘Loop Alışkanlık nasıl kullanılır’? ‘Loop Alışkanlık avantajları’. ‘Loop Alışkanlık ayarlar’. 

Unutkanlıklarıyla başa çıkamayan yaşlılar için de ideal olan Loop Alışkanlık uygulamasının eksikliklerinden de bahsettik. Kolay ve sadeliğiyle dikkatimizi çeken uygulamanın  Store mağaza linklerini eklemeyi de ihmal etmedik. İşte; ‘Loop Alışkanlık nedir’? ‘Loop Alışkanlık nasıl kullanılır’? ‘Loop Alışkanlık avantajları’. ‘Loop Alışkanlık ayarlar’. Detaylar haberimizde… 

Loop Alışkanlık Nedir? 

Loop Alışkanlık Nasıl Kullanılır?

Loop Alışkanlık; düzenli olarak uygulamaya karar verdiğiniz birtakım pratikleri, alışkanlık haline getirmenizi ve sürdürmenizi sağlayan bir mobil uygulamadır. Akıllı saatler için de uyarlanan uygulama, hatırlatmalarla gün içinde yapmaya karar verdiğiniz eylemi unutmamanızı böylece ertelememenizi sağlar. Zaman içinde oluşturduğu çizelgeler ve istatistiklerle alışkanlıklarınızı yerine getirmedeki başarınızı da görmenizi sağlıyor. ‘Loop Alışkanlık nasıl kullanılır’? ‘Loop Alışkanlık avantajları’. ‘Loop Alışkanlık ayarlar’ haberimizin devamında. 

Loop Alışkanlık Nasıl Kullanılır? 

Loop Alışkanlık Ayarlar

Loop Alışkanlık uygulamasına, diğer uygulamalarda olduğu gibi hiçbir kullanıcı adı ve şifre ve kayıt işlemlerine gerek olmadan direkt olarak giriş yapıyor ve kullanmaya başlıyorsunuz. Uygulamayı akıllı cihazınızda açtığınızda ilk olarak karşınıza fotoğrafta gördüğünüz ekran gelecektir. Burada sağ üstte gördüğünüz simgeler aracılığıyla neler yapabileceğinizden bahsedeceğiz.  

Loop Alışkanlık Avantajları

‘+’ ifadesine dokunduğunuzda bir alışkanlık oluşturuyorsunuz. Bu alışkanlığın adını yazıyor, bununla ilgili bir hatırlatma sorusu ekliyor ve bu alışkanlığın size hangi aralıklarla hatırlatılması gerektiğini ayarlıyorsunuz. Kaydet yazısına dokunarak da bu bilgileri kaydediyorsunuz. 

Loop Alışkanlık Avantajları

Fotoğrafta okla gösterdiğimiz ifadeye geldiğinizde ise arşivlediğiniz alışkanlıklarınızı gizleyebilir, tamamlananları silebilir ve ada, renge, puana göre sıralayabilirsiniz. Her uygulamada görmeye aşina olduğumuz ‘üç nokta’ şeklinde yer alan ifadeye dokunduğunuzda gece kipi ekleyebiliyorsunuz. 

Loop Alışkanlık Avantajları

Gece kipi eklemeyi tercih ettiğinizde uygulamanın sayfası böyle görünüyor. 

Loop Alışkanlık Ayarlar 

Loop Alışkanlık Avantajları

Yine yukarıda bahsettiğimiz ifadeden ayarlar seçeneğine gelebiliyorsunuz. Ayarlarda ise alışkanlıklarınızı ister tek dokunuşla ister uzun süre üzerine dokunarak işaretlemeyi tercih edebiliyorsunuz. Günleri tersten sıralamayı seçebiliyorsunuz. Gece kipini açarak ekranı siyah kullanmayı seçebiliyorsunuz.  

Loop Alışkanlık Nasıl Kullanılır?

Loop alışkanlık uygulamasında haftaya hangi günle başlamak istediğinizi belirliyorsunuz. Hatırlatma bildirimlerini kalıcı yapabiliyorsunuz. Bildirimlerde ışık yanma seçeneğini isterseniz aktife alabiliyorsunuz.  

Loop Alışkanlık Nasıl Kullanılır?

Bildirimleri ses, titreşim vb. olmak üzere özelleştirebiliyorsunuz.  

Loop Alışkanlık Nasıl Kullanılır?

Uygulamaya girdiğiniz alışkanlığınızı o gün gerçekleştirdiğinizde günün üzerine uzun süre dokunarak tik atıyorsunuz. Bu tik işaretini kaldırmak için de yine üzerine uzun süre dokunuyorsunuz. İsterseniz yukarıda ayarlar alanında bahsettiğimiz gibi tek dokunuşu aktif hale getirerek bu özelliği uzun süre dokunmak yerine tek dokunuşla daha pratik kullanmayı tercih edebilirsiniz. 

Loop Alışkanlık Nasıl Kullanılır?

Alışkanlığınızın isminin üzerine dokunduğunuzda ise sağ üstte bu kez kalem, renk ve yine üç nokta ifadelerini göreceksiniz. Burada ‘kalem’ ifadesine geldiğinizde alışkanlığınızın adını, hatırlatılma süresini ve sorusunu düzenliyorsunuz. ‘Renk’ ifadesine geldiğinizde rengini değiştirebiliyorsunuz. ‘Üç nokta’ ifadesine geldiğinizde ise alışkanlığınızı silebiliyor veya arşivleyebiliyorsunuz.  

Loop Alışkanlık Avantajları 

Gördüğünüz gibi Loop alışkanlık uygulaması oldukça basit, anlaşılır ve sade bir ara yüze sahip olan uygulamadır. Bu nedenle özellikle de yaşlıların rahatlıkla kullanabileceği bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Karar verdiğiniz beli başlı pratiklerinizi hatırlatarak kontrol etmenize, unutmamanıza ve alışkanlık haline getirmenize yardımcı olmayı amaçlayan uygulamanın bu anlamda başarılı olduğunu söylemek gerek. Fakat daha da geliştirilerek keyifli bir kullanım da sunmalı. Loop alışkanlık uygulamanın avantajları arasında reklamsız olması da yer alıyor. Bildirimler ve zorunlu birtakım izinleri onaylamanızı istemiyor. 

Loop Alışkanlık uygulamasını Play Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Facebook’tan TikTok Benzeri Yeni Rap Uygulaması: Bars

Twitter Fleets’e ‘Twemojis’ Özelliğini Ekliyor

Huawei, P40 Serisine 4G Destekli Uygun Fiyatlı Model Ekledi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz