DigiME aldığı yatırımla Avrupa’da büyümeyi hedefliyor. Ayrıntılar haberimizde

Üç boyutlu görüntüleme teknolojisi ve yapay zeka kullanarak yüksek hassasiyet oranıyla vücut ve postür analizi yapan, DigiME 715 bin dolar yatırım aldı. Start-up böylece üçüncü yatırım turunu tamamladı. Yatırım turuna TechOne VC, twozero Ventures ve Kerim Kotan’ın liderliğinde, Litum Teknoloji  kurucularından Kamil Sözen, Özgür Ülkü, Alp Ülkü ve Partner Tasarım ve Ticaret’in de katılımı ile ve Efe Duran Sarıkaya, Nihat Cavit Oral, Siret Ünsal da dâhil oldu.

12 farklı ülkede satışa başladı

DigiME; ABD, İtalya, Fransa ve Kanada başta olmak üzere 12 farklı ülkeden ve 34 şehirden 87 lokasyona satış yapan ve kullanıcılara aylık abonelik modeli ile hizmet veriyor.  DigiME şu an 43 binden fazla kişiye ulaşıyor. DigiME, üstün yazılımı sayesinde, tüm vücudu saniyeler içinde üç boyutlu bir şekilde tarayarak vücut yağ oranı, günlük kalori ihtiyacı, bazal metabolizma hızı, ideal kilo, kas oranı, postür bozuklukları, hareket vs. analizlerinin yapılabilmesini ve grafik destekli raporlama araçları sayesinde tüm bu verilerin takibini sağlıyor.

Büyük veri şirketi olma yolunda ilerliyor

Pandemi sürecinde yazılımını geliştirmenin yanı sıra ABD’de reseller (bayilik) modeli ile satışa baslayarak yolculuğuna devam eden DigiME; sağlık teknolojileri alanındaki  büyük veri şirketi olma yolunda ilerliyor. DigiME yeni yatırım turu ile geniş ürün ailesi ve hizmeti ile Kuzey Amerika açılımı ve Avrupa’ya yayılarak İspanya, Almanya, İsviçre, Kanada ve Fransa ülkeleri başta olmak üzere DigiME şubeleri açarak vücut çekim verisini 500 bine çıkarmayı hedefliyor. DigiME’nin mevcut müşterileri arasında Fenerbahçe, Beşiktaş, PSG, UFC, We5 Concept, Hillside, Carrera, İstanbul Florence Nightingale Hastanesi ve İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi gibi kurumlar bulunuyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz