Fédération Internationale de l’Automobile tarafından organize edilen elektrikli otomobil yarış serisi Formula E’de kullanılacak yeni BMW i8 güvenlik araçları tanıtıldı. Şampiyona’nın kurucu ve resmi ortağı olan BMW, Formula E’nin 6. sezonunda kullanılacak güvenlik araçlarını tanıttı. Bu etkinliğe özel olarak tasarlanan araçlar hali hazırda satışta olan i8 modellerine göre bir takım farklı özellikler taşıyor. 

ABB FIA Formula E ile sözleşme yenileyen BMW, 6.sezon ve devamındaki yarışlarda güvenlik araçlarını sergileyebilecek. Meksika’da düzenlenen etkinlikte ortaya çıkan tasarımın sunulduğu esnada katılımcılar arasında BMW i Ürün Başkan Yardımcısı Dr. Andreas Aumann, eMobility, BMW Motorsport Pazarlama Başkanı Pia Schörner, Formula E İcra Kurulu Başkanı Jamie Reigle ve yeni aracın fotoğraf çekimlerinden sorumlu Brooklyn Beckham da yerini almıştı.

ABB FIA Formula E Şampiyonası’nın aynı zamanda resmi ve kurucu ortağı olan BMW i, 2019-2020 sezonunda kullanılacak güvenlik araçları için coupe ve roadster olmak üzere iki farklı model tasarlandı. BMW Group Motorsport Tasarım Başkanı Michael Scully tarafından tasarlanan yeni güvenlik araçları için, daha önce hiçbir güvenlik aracında kullanılmayan özelliklerin barındırıldığının üzerinde duruluyor.

Ayrıca aracın üreticisi olan BMW’nin logosunda yapılan değişiklikler ise yeni araçların öncekilerden hemen ayırt edilebilmesini sağlıyor. Yeni logo tasarlanmasının bir diğer amacı ise araçlar yüksek hızda giderken hava çekimlerinde maksimum görünürlük sağlamak. Bununla birlikte eşine yarış arabalarında rastladığımız yansıtıcı olmayan, mat siyah kokpit bileşenleri de sürücünün etrafındaki tüm alanı kaplayacak şekilde genişletildi.

BMW’nin önceki sezonlarda kullandığı güvenlik araçları, şimdiye dek seyircilerin beğenisini kazanma konusunda oldukça başarılı bir performans sergilemişti. Bu noktada 2019-2020 sezonunda kullanılacak olan tasarımı değişmiş yeni güvenlik araçlarının da beğenilmesi bekleniyor.

Yeni nesil BMW 4 Serisi’nin fotoğrafları sızdırıldı!

BMW Grouup’tan iNEXT için 400 Milyon Euro’luk Yatırım