Fujifilm Instax Square SQ1 Fotoğraf Makinesi

Japon teknoloji devi Fujifilm, ‘Instax’ analog fotoğraf makinesi serisine eklemeye hazırlandığı yeni ‘SQUARE SQ1’ modelini tanıttı. Cihazın, ‘Instax Mini’ serisindeki benzerlerinin boyutlarına kıyasla 1.5 kat daha büyük kare formatta baskılar oluşturabildiği ifade edildi.  

Japon teknoloji devi Fujifilm, ‘Instax’ analog fotoğraf makinesi serisine eklemeye hazırlandığı yeni ‘SQUARE SQ1’ modelini tanıttı. Minimalist ve kullanıcı dostu bir tasarıma sahip olduğu belirtilen cihazın, ‘Instax’ serisinin amiral gemisi olacağı ifade edildi. Şirket ayrıca; analog yapısıyla kare çekim için ideal bir fotoğraf makinesi olan ‘SQUARE SQ1’in, ‘Instax Mini’ serisindeki benzerlerinin boyutlarına kıyasla 1.5 kat daha büyük kare formatta baskılar oluşturabilmesiyle ayrıştığına işaret etti.  

Fujifilm Instax Square SQ1 Fotoğraf Makinesi

Aktarılan detaylara göre; model, ‘Otomatik Çekim’ ve ‘Tek Dokunuşta Özçekim Modu’ gibi birçok özelliği içerisinde barındırıyor. Cihaz; ‘Instax’ tutkunlarının sevdiği her şeyin yanı sıra, ‘Mini’nin modern tarzı ve işlevselliğini de kare filmlerin daha büyük boyutlu ve canlı çıktılarıyla birleştiriyor. Ürünün; her hava koşuluna uygun fotoğraf çekmeyi mümkün kılan ‘Instax SQUARE Gökkuşağı’ ve ‘Instax SQUARE Monokrom’ gibi yeni film seçeneklerine de sahip olduğu ifade ediliyor.  

Fujifilm ‘Instax SQUARE SQ1’, analog fotoğraf çekimine yeni başlayanlara da kolaylık sağlıyor 

Fujifilm Instax Square SQ1 Analog Fotoğraf

Bununla birlikte; analog fotoğraf çekimine yeni başlayanlar, Fujifilm ‘Instax SQUARE SQ1’ ile otomatik olarak doğru pozlama ayarlarına sahip fotoğraf çekebiliyor ve daha canlı renklere sahip baskılar elde edebiliyor. Kullanıcılar ayrıca; bütünleşik özçekim aynasının yanı sıra tek dokunuşla ‘Özçekim Modu’nu etkinleştirerek ve merceğin konumunu değiştirerek çekim için en iyi odaklanma ve pozlama değerlerini ayarlayabiliyor.  

Yeni ‘Instax’ ile ilgili konuşan Fotoğrafçı, Kaykay Tutkunu ve Kreatör Sierra Prescott, açıklamasında “Aslına bakarsanız yeni ‘instax SQUARE SQ1’ ile anılarınızı anında elinizde görebileceğiniz fotoğraf filmlerinin o eski romantik günlerine geri dönüyorsunuz. Kompakt yapısıyla her an yanınızda taşıyabileceğiniz ‘SQUARE SQ1’; bir fotoğraf karesinde olması gereken her şeyi kadrajın içinde sığdırabilmenizi, geniş yeni özçekim moduyla da sevdiğiniz canlılıkta renkleri ile tamamen geliştirilmiş geniş boyutlu kare baskıları 90 saniyede hazırlayabilmenizi sağlıyor” ifadelerini kullanıyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Fujifilm X Webcam Yazılımı, macOS İşletim Sistemine Geldi 

Fujifilm X-T4 tanıtıldı! Fiyatı ve Teknik Özellikleri

Telefonunuzu Webcam Olarak Kullanın: DroidCamX

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz