cocuklar-en-cok-oynanan-oyun-minecraft-teknosfari

Kaspersky Safe Kids tarafından yapılan bir araştırma, 2021 yaz döneminde çocukların internette en çok ne ile vakit geçirdiği ortaya çıktı. Çocuklar, en çok TikTok ve YouTube ile vakit geçirirken, en çok oynanan oyun ise Minecraft oldu.

Yaz tatili, çocuklar için okulsuz, derssiz ve ödevsiz bir dönem anlamına geliyor. Boş geçen sürede de eğlenmek ve dinlenmek isteniyor. Bu dönemde çocuklar, en çok TikTok, YouTube ve WhatsApp üçlüsünde vakit geçirdi. Aynı zamanda çocuklar en çok Minecraft oynadı.

Kaspersky Safe Kids tarafından yapılan araştırmaya göre Türkiye’de Android cihaz kullanan çocukların zamanı %35 oran ile YouTube ile geçti. TikTok payı %9.7 iken WhatsApp payı %14 oldu. Çocukların ilgilendiği ana etkinliklerde videolar ve YouTube içerikleri, %22 oran ile oyun videoları oldu.

Yaz aylarında küresel ölçekte çocuklar tarafından en çok oynanan oyun %25 oranla Minecraft oldu. Sonrasında ise %4.9 ile Brawl Stars gelirken Roblox, %4.6 oran ile üçüncü sırada yer aldı.

Çocuklar arasında bir başka öne çıkan trend müzik oldu. YouTube’daki tüm internet aramalarının neredeyse beşte biri (%18,4) sanatçılara ve kliplere ayrıldı. Bu yazın en popüler parçası Masked Wolf’tan Astronaut In The Ocean olurken, Ariana Grande ve Lil Nas X en ünlü sanatçılar oldu.

eurovision-maneskin-teknosafari

Eurovision Şarkı Yarışması da çocuklar ve ergenler arasında popüler oldu. Bu yılın kazananları İtalyan grup Måneskin, dünyanın en popüler genç gruplarından biri haline geldi. YouTube’da çocuklar en çok Beggin’, I WANNA BE YOUR SLAVE ve Eurovision ödüllü ZITTI E BUONI şarkılarını aradı.

İlginizi Çekebilir:

Xiaomi Resmi Ekosistem Ürünleri Distribütörü Dora Oldu

Zynga FarmVille 3 Ön Kayıtları Açıldı!

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz