Sosyopix Hediye Teslimat Süresini Yarım Saate Dek Düşürdü

Türkiye’nin en büyük kişiselleştirilmiş hediye platformu Sosyopix yeni hızlı teslimat seçeneği ile son dakika hediye ihtiyacına yarım saat içinde çözüm üretiyor. Aynı zamanda yurt dışına açılmayı ve kişiselleştirilmiş hediye alanında global bir marka olmayı hedefleren şirketin CEO’su Emre Abat ile bir araya geldik ve süreci detaylarıyla konuştuk. Sosyopix nedir, Sosyopix kimin için ne sunuyor sorularına yanıt aradık.

2014 yılında kurulan Türkiye’nin ilk ve en büyük kişiselleştirilmiş hediye platformu Sosyopix, fotoğraf baskı ürünleri ile başlayan yolculuğunu bugün binlerce farklı seçenekle sürdürüyor. Fotoğraf bası ürünlerinden ev dekorasyon ürünlerine kadar binlerce hediyelik ürünü kişiselleştirme seçenekleri ile tüketiciyle buluşturan platformun yolculuğunu ve hedeflerini Sosyopix CEO’su Emre Abat ile bir araya gelerek konuştuk.

Sosyopix’in çıkış noktasını ailemiz ve sevdiklerimizle yaşadığımız anıların kalıcı olmasını sağlamak olarak açıklayan Emre Abat, “Sosyopix’i hayata geçirirken, herkesin anılarına dokunabilmesini istedik ve bu motto ile yola çıktık. Yaratıcı ve yenilikçi ürünlerimizi “iyi ki” dedirten hediyeler” sloganımızla kullanıcılarımızla buluşturuyoruz. Bu anlamda Sosyopix’i, Türkiye’nin en büyük kişiselleştirilmiş hediye platformu olarak tanımlıyoruz. Fotoğraf baskı ürünleri ile başladığımız faaliyetimize bugün; fotoğraf baskıları, albüm, anı kitapları, deri ürünler, hediye kutuları, albümler, kanvas tablolar, magnetler, çiçek, cookie ve brownielerden oluşan lezzetli hediyeler ile birlikte duvar dekorasyonu gibi birçok farklı kategoride birbirinden özel kişiselleştirilebilir ürünler hazırlıyoruz.  Sosyopix kullanıcılarına %100 mutluluk garantisi veriyoruz.” diyor.

Ürünleri Kendi Üretim Tesisimizde Üretiyoruz 

sosyopix ceo'su emre abat

Sosyopix kullanıcılarına sunulan tüm ürünlerin aynı çatı altında üretildiğini söyleyen Abat, uzman bir ekip ve kaliteli ürünlerde siparişleri hazırladıklarını söylüyor ve amaçlarının kullanıcılara “ayrıcalıklı hediye deneyimi” sunabilmek olduğunu ifade ediyor.

“Kullanıcılarımız kendilerine ve sevdiklerine hediye almak istediklerinde sosyopix.com ve Sosyopix mobil uygulamalarımızda yüzlerce farklı ürün çeşidini bir arada görüyorlar. Bu ürünlerin tamamını kendi üretim tesislerimizde; bakery, fotoğraf baskı, dekorasyon, çiçek ve hediye kutuları için özel ayırdığımız alanlarda hazırlıyoruz. Tüm kategorilerin hepsi aynı çatı altında farklı alanlarda yer alıyor. Ürünlerimizi alanında uzman ekip arkadaşlarımızla, en kaliteli malzemelerle üretiyoruz. Satışa sunduğumuz ürünleri tek tek, tüm detaylarına kadar inceliyoruz. İncelemeden sonra özel tasarım kutularda kullanıcılarımızla buluşturuyoruz.”

Sosyopix Hemen Hediye ile Teslimat Süresini Yarım Saate Dek Düşürebiliyoruz!

sosyopix hemen hediye nedir

Araştırmalar tüketicinin mağazaya gitmek yerine online alışverişe her geçen gün daha çok yöneldiğini ortaya koyuyor.Online alışverişte yüzde 85’lik artış ile birlikte teslimat süreleri de yeni nesil hızlı teslimat teknolojileri sayesinde beş günden iki güne kadar indi. Tüketicinin satın alma kararını fiyattan sonra etkileyen en önemli iki kriter ürünlerin kısa sürede tüketiciye ulaşması ve teslimatta edindiği müşteri memnuniyeti deneyimi olarak öne çıkıyor. Tam da bu noktada Sosyopix de tüketici beklentilerini karşılayacak adımlar atıyor. Kısa süre önce Sosyopix Hemen Hediye hizmetini hayata geçiren şirket hediye teslimat süresini yarım saate kadar düşürebiliyor.

Şirketin CEO’su Emre Abat, “Sosyopix Hemen Hediye’yi hayata geçirirken, gün içindeki acil hediye ihtiyacını karşılamak ve ayrıcalıklı hediye deneyimini daha çok kullanıcımızla paylaşmak üzere yola çıktık. Yaklaşık 30 kişilik bir ekip ile uzun süren çalışmalarla hayata geçirdiğimiz Hemen Hediye sayesinde, kullanıcının bulunduğu lokasyona göre, yarım saat ile yarım gün arasında teslimatı gerçekleştiriyoruz. Aynı gün içerisinde sağladığımız son anda ortaya çıkan, acil hediye ihtiyacına kişiselleştirilmiş ürünlerimizle çözüm sunuyoruz. Hemen Hediye hizmetimize ilk etapta İstanbul’da başladık ancak kısa bir süre içerisinde bu hizmetimizi Ankara ve İzmir’e taşımayı planlıyoruz.”

2021’de %100’e yakın büyüdüklerini ifade eden Abat, panedemi sürecinde artan talebi karşılamak için Sosyopix Operasyon Merkezi’nin kapasitesini de 4 kat büyüttüklerini söylüyor.

“2020’yi 4,5 kat büyüme ile kapatırken, 2021’de birçok kategoride geliştirdiğimiz yüzlerce yeni ürün ile büyüme oranımızı %90 olarak gerçekleştirdik.  Şu an için yaklaşık 1,8 milyon mevcut üyemiz bulunuyor. Aylık trafiğimiz 2 milyon ve aylık sayfa gösterim sayısı ise 9,7 ila 10 milyon arası değişiyor. Sepet büyüklüğümüz ise 75 TL ile 100 TL arasında.”

Bugüne Kadar 54 Milyon Adet Fotoğraf Bastık 

sosyopix fotoğraf baskı

Sosyopix’te en sevilen kategorilerin başında fotoğraf baskılı ürünler ve hediye kutularının geldiğini söyleyen Abat, 2021’nin son yarısında devreye alınan Sosyopix Flowers kategorisinin büyük ilgi gördüğünü söylüyor.

“Sosyopix’te bugüne dek 54 milyon adet fotoğraf baskısı yaptık. En çok sipariş veren iller sırasıyla: İstanbul %35, Ankara, %14, İzmir %10 olmak üzere bu illerimizi %9 ile Antalya %5 ile Bursa. Bir kişi Türkiye’de yılda ortalama 3,4 kez hediye alırken, bir kullanıcı Sosyopix’ten yılda 1,6 kez alışveriş yapıyor. Sepetten alınan ortalama ürün sayısı ise 1,7.”

Yurtdışına Açılacağız! 

Türkiye ve global pazarda hediye denince akla gelen ilk marka olmak istediklerini söyleyen Abat, kısa süre içinde yapacakları yurtdışı yatırımının da müjdesini veriyor.

“Bugüne kadar attığımız tüm adımlarımız bu amacı gerçekleştirebilmek için. Bu anlamda önümüzdeki dönemde bizimle aynı bakış açısına sahip butik ve lokal işletmelerin yer aldığı bir “curated marketplace” haline gelme arzusundayız. Seçilmiş ürünlerden oluşan kişiselleştirilmiş hediye pazar yerini kullanıcılarımızla buluşturmayı istiyoruz.

Mevcut kullanıcı ekosistemimizin büyümesi, yeni ürün ve katma değerli hizmetlerle Sosyopix ayak izinin genişlemesi konularında çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Aynı zamanda yurt dışında bir üretim tesisi açmak için hazırlıklara başladık. Detayları belli olunca duyurularını yapacağız. Bu çalışmaları daha sonra farklı ülkelerle de çoklayacağız.”

İlginizi çekebilir: 

E-Ticaret İşinde Başarılı Olmak için Nelere Dikkat Edilmeli?

Temassız ödeme günlük işlem limiti yükseltildi

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz